Хроника студенческого сопротивления (архив)

07.08. 15-00. Полтавская милиция выясняет у студентов, что означает «ползти на Киев».

Несколько минут назад в Лохвицком районе Полтавской области пешую колонну студентов остановили сотрудники местного РОВД для проверки документов. Как сообщает информцентр студенческого сопротивления, милиционеры во главе с замначальника Полтавского УМВД полковником Гриценко выясняют «юридические тонкости» относительно терминов «идти на Киев», «ползти на Киев». Их также интересует где заканчивается трасса и начинается обочина. Студентов более 50, вместе с ними нардеп Вячеслав Кириленко.

По данным информцентра, вместе с милицией приехал автобус (номерной знак 05763), в котором сидят бойцы отряда УБОП «Сокол». Они в форме, в белых касках со щитами, есть и в штатском. Как сообщает главный редактор «Панорамы» Евгений Положий, находящийся со студентами, этого автобуса сейчас не видно. Вслед за колонной следует автобус со студентами западного региона.

Юрий Николов, «Данкор online»

07.08. 15-00. Сумчане возложили Щербаню похоронные венки.

Утром продолжился митинг у стен обладминистрации. Сумчане протестуют против силовых действий областных властей, направленных на студентов.

К 11 часам утра около полутысячи сумчан собрались на площади Независимости. Выступавшие требовали прекратить преследование студентов и преподавателей, протестующих против объединения сумских университетов в единый вуз под руководством эсдека Александра Царенко. Часть выступавших назвала губернатора Владимира Щербаня виновным в нападениях милиции на студентов. Несколько раз собравшиеся скандировали «Щербань геть!». Досталось и сумскому мэру Владимиру Омельченко.

Собравшиеся аплодисментами встретили известие о том, что почти все задержанные участники протестов освобождены. Митинг окончился символическим возложением венков ко дверям облгосадминистрации. На венках были надписи «От родителей», «От студентов», «От преподавателей». Также ко входу бросали мелкие монеты. После окончания митинга венки были убраны работниками милиции.

Владислав Ивченко, «Данкор online»

07.08. 12-00 На даний момент у Ромнах звільнено всіх затриманих, за виключенням дівчини з Тернополя.

З неофіційних джерел надійшла інформація, що на території Полтавської області пішій колоні знову перешкоджатимуть у пересуванні, як і у випадку з рішенням Роменського суду щодо заборони пішого походу на Київ.

У звязку з цим учасники маршу протесту, що прямують пішки на Київ, висунули нові вимоги: якщо їх пересуванню знову намагатимуться перешкодити, то піша колона прямуватиме до Києва через Полтаву, Кіровоград, Черкаси та інші міста.

Інформцентр Студентського Спротиву

07.08. 08-00 Безліч листівок по місту.

Сьогодні вранці мешканці міста Суми побачили, що підїзди їх багатоповерхівок, подвіря просто завалені листівками з гаслами «Сумські студенти вже давно не протестують», «УНА-УНСО влаштовує фашистський шабаш» тощо. Прикриваючись обласною організацією «Патріоти Сумщини», назва якої надрукована на листівках, влада обманює людей. Що цікаво, на листівках зазначений тираж - 2000 примірників; насправді цими папірцями засмічено все місто. Таким чином, швидко зреагувавши, влада намагається відвернуту увагу населення міста від мітингу, що відбудеться сьогодні на площі Незалежності у Сумах о 10.00. Але ніякі провокації не можуть змінити настроїв сумчан! Населення вірить сумським студентам, які борються за право навчатись у тих вузах, в які вони поступали!

Інформцентр Студентського Спротиву

06.08. 23-00. Рішення Роменського суду.

Інформцентр студентського спротиву отримав рішення роменського суду щодо заборони пішого походу на Київ. Воно прийняте за заявою Сумської облдержадміністрації. За підписом трьох осіб туди було подано повідомлення про проходження по Сумській області пішого ходу на Київ. Датоване звернення 1 серпня.

Так як це була неділя, обладміністрація змогла розлянути його лише 2 серпня, хоча всі ми памятаємо, як не зважаючи на свято – 28 липня, День Конституції тоді влада змогла швидко зреагувати на нашу заявку на проведення мітингу. Крім того, в рішенні Конституційного суду щодо ст. 39 Конституції не сказано, що повідомлення про масові акції не можна подавати на вихідних.

Але входячи зі своїх власних міркувань, обладміністрація «не погодилася на проведення пішого походу і не дала своєї згоди» – сказано в рішенні суду. Аргументація: не завчасне подання заявки, порушення колоною громадського спокою і завада руху автотранспорту.
Ось виходить за що так жорстоко сьогодні обійшлися з нашими друзями в міліції!!!

Інформцентр Студентського Спротиву

06.08. 21-00. В Сумах блоковано рух транспорту.

Заявку на мітинг о 15 годині на Майдані Незалежності подавала голова НРУ Катерина Білолюбська. Її на 17 годину викликали повісткою до Зарічного районного суду як відповідача за те, що вона провела цю акцію, запізно подала заявку і влада не встигла відреагувати судовою забороною. Вона повернулася на мітинг з зали суду і оголосила, що суд постановив заборонити мітинг. Було висунуто ультиматум владі: якщо завтра на 10-00, коли люди зберуться знову біля обласної адміністрації, всіх, кого затримали в Ромнах не звільнять, то на безстроковий мітинг вийде все місто Суми і не завершить його до повної перемоги – буде жити під адміністрацією цілодобово. За це проголосували всі учасники сьогоднішнього пікетування.

Всього на мітингу в Сумах побувало біля 3000 чоловік. Мітингували з 15-00 до 19-30. І потім люди не хотіли розходитись, вимагали, щоб до них вийшов голова облдержадміністрації Володимир Щербань. Але його заступник Володимир Руденко вперто запрошував представників студентства на розмову в кабінет Щербаня. Люди відповіли, що будуть розмовляти із Щербанем в кабінеті лише тоді, коли він звільнить сумських студентів з СІЗО у Ромнах.

Організатори мітингу відправилися додому, але по дорозі виявилось, що сумчани самовільно стихійно вийшли на головне перехрестя міста (Червона Площа) і перекрили рух транспорту. Студентів серед них не було. Владі вкотре намагаються показати, що проблемою переймаються не лише студенти Сум, але і мешканці міста. Молодь настільки потужно підняла самосвідомість простих сумчан, що їх неможливо тепер зупинити у вияві свого протесту проти брутальних дій влади.

Нажаль, в результаті перекриття руху постраждали шість чоловік, яких збив мікроавтобус маршрутного таксі. Маємо надію, що з ними все гаразд.

Пікетування та різноманітні акції громадської кампанії «ПОРА!», направлені проти незаконних затримань сумських студентів проведено у Львові, Івано-Франківську, Полтаві, Києві, Вінниці.

Учасники пішого походу, яких тримали у Недригайлівському райвідділу, поновили ходу на Київ. Зараз до Києва йдуть 4 автономні групи сумських студентів, які не мають інформацію про місцезнаходження один одного. Групи планують зєднатися пізніше.

Три з них наразі на території Полтавської області, а одна – в Чернігівській.

У Ромнах звільнено двох учасників Студентського Спротиву: це Микола Беспалов та Світлана з Тернополя. Наразі про їх стан нічого невідомо, але за останньою інформацією депутата сумської міської ради Людмилу Чайкіну, яка також була затримана у Андріяшівці підвішували за ноги в Роменському райвідділу УМВС.

Є інформація, що тих, хто ще перебуває в увязнені будуть розвозити по різним селам для подальшого утримання там. Очевидно, що це робиться для того, щоб унеможливити масові акції протесту.

Студенти також виражають готовність зустрітися із Сергієм Тигіпко згідно його заяви ще раз наголошуючи на аполітичності своєї акції.

ЗВЕРНЕННЯ ЖИТЕЛІВ МІСТА СУМИ ДО ПРЕЗИДЕНТА ТА ПРЕМЄР-МІНІСТРА З ПРИВОДУ ПОДІЙ 6 СЕРПНЯ

Ми, сумчани, виступаємо з рішучим осудом тих методів, які застосовує Сумська державна влада проти наших дітей – студентів сумських Вузів, та тих хто має мужність виступати на їх підтримку.

Акція протесту студентів проти доцільності обєднання сумських вузів виявила не тільки відношення міської влади до «голосу народу», але й те якими методами можновладці готові душити цей «народний голос».

Проти наших дітей, які мирним шляхом намагалися привернути увагу до своїх проблем місцева влада застосувала край ганебні методи, що викликають не просто подив, а жах – студентам підкидалися наркотики, муляжі гранат, їх звинувачували в підготовці терористичних актів тощо.

Завдяки підтримці сумчан, які вийшли на захист своїх дітей 1 серпня 2004 року, владі не вдалося розправитися з ними в обласному центрі. Хоча для цієї розправи на молодь, як на злочинців було кинуто чисельні спеціальні підрозділи міліції.

Після цього замість того, щоб схаменутися від свого свавілля місцева влада перебуваючи переконаною в своїй безкарності вчинила справжню травлю дітей-студентів по дорозі на Київ.

В ніч на 6 серпня невелику групу студентів на шляху їх просування до Києва оточили чисельні сили спецпідрозділів міліції і, після побиття затримали.

Сумська обласна і місцева влада, прозвана сумчанами «донецьким кланом», широко відома своїми «демократичними» методами управління.

Але є та межа за якою народ вже не може терпіти свавілля та знущання над своїми правами. Ми заявляємо, що Сумська обласна та міська влада повністю дискредитувала себе, своїми діями виявивши себе не владою, а справжнім мафіозним кланом, який цинічно нехтує не тільки правами простих людей та законом , але й принципами звичайної людяності та здорового глузду. Такі методи «демократичного» управління не підходять навіть для зони. В данному ж випадку ми маємо яскравий приклад того, як по кримінальним «понятіям» групка «бєспрєдєльщіков» керує цілим краєм.

Окремо хотілося б звернутися до кандидата в президенти пана Віктора Януковича. Ваша передвиборча програма ґрунтується на принципах честі, гідності, демократії, поваги до закону тощо. На відміну від інших кандидатів ви маєте зараз всі важелі, щоб звільнити нашу область від «демократів», методи яких важко назвати навіть «понятіями».

Пригадується, що коли на початку липня стихійне лихо (град) обрушилося на декілька районів Тернопільської області, то вже через декілька днів губернатора області Івана Курницького, за вашим поданням було позбавлено посади. В даному випадку стихійне лихо («бєспрєдєл» сумської влади) обрушилося на голови ні в чому невинних дітей-студентів. Сподіваємося, що права людини для Вас не менш важливі ніж частково загублений врожай.

Вважаємо, що у Вас в даному випадку є всі можливості довести, що Ваша передвиборча програма не просто гучні декларації.

В противному випадку ті методи, якими Сумська влада «агітує» за «демократію» будуть надійним гарантом Вашої поразки на президентських виборах, не тільки на Сумщині, але й на всіх теренах України.

Виходячи з вище означеного вимагаємо:

1. Негайно звільнити затриманих студентів і забезпечити безперешкодне дотримання їх прав.

2. Повернутися до виваженого розгляду вимог студентів та громадськості міста, щодо доцільності обєднання вузів, з залученням всіх зацікавлених сторін.

3. Звільнити Сумський край від «донецького клану», а Щербаня та Плеханова, зокрема, негайно, як такого, що дискредитує державну владу в Україні взагалі.

Прийнято під час пікетування Сумської обласної державної адміністрації 6 серпня 2004 року.

За це звернення одноголосно проголосувало більше двох тисяч сумчан, присутніх на пікетуванні.

Інформцентр Студентського Спротиву

06.08. 19-20. Сумчане требуют отставки Щербаня.

«Ганьба милиции!» «Геть Щербаня!» - под такими лозунгами прошел митинг у стен Сумской ОГА. Узнав из новостей «5 канала» о карательных акциях против студентов на границе Сумской и Полтавской областей, около 1 тыс. сумчан пришли на площадь Независимости поддержать студенческую акцию протеста.

Студенты, выступавшие на митинге, еще раз заявили, что выступают против создания СНУ, назначения ректором Александра Царенко, денежных поборов со студентов-бюджетников. Их цель - несмотря ни на что дойти в Киев, разбить там палаточный городок и добиваться отмены Указа Президента и распоряжения Кабмина о создании СНУ.

Из выступления на митинге студентки Александры Веснич:

- Тридцать человек продолжают поход на Киев. 18 августа мы будем в Киеве. Мы разобьем там палаточный городок. К нам присоединятся студенты со всех регионов Украины. Уже сейчас нас поддерживают студенты других городов. Среди задержанных на границе области вместе с нашими студентами есть львовяне. Также нас поддерживают шахтеры. Сейчас идет митинг поддержки в Лохвице, состоялось пикетирование райадминистрации в Ромнах.

Владимир Щербань говорит, что объединение сумских вузов - это эксперимент, и по такой схеме будут идти все другие области. Нужна ли Украине такая схема, когда студентов, как преступников, ночью вытягивают за ноги из палаток и запихивают в милицейские машины?!

Первый секретарь обкома СПУ Леонид Мордовец:

- Это агония власти. Мы должны требовать немедленного созыва внеочередной сессии Верховной Рады по рассмотрению сложившейся ситуации; немедленной отставки главы облгосадминистрации В.Щербаня; отставки и привлечения к уголовной ответственности начальника МВД области Н.Плеханова и всех высокопоставленных чинов, которые отдавали приказы.

К митингующим вышел первый заместитель главы ОГА Владимир Руденко и предложил митингующим сформировать группу из 20 человек для переговоров с губернатором. В ответ было выражено недоверие губернатору: «Нет никаких гарантий, что с группой переговорщиков не случится то же, что со студентами, идущими на Киев. Переговоры возможны только после освобождения всех задержанных».

- Принятие такого решения не в моей компетенции, - сказал В.Руденко.

На вопрос митингующих: «Почему сам В.Щербань не может выйти для переговоров?», В.Руденко ответил, что губернатор боится, что его будет плохо слышно.

По состоянию на 19-00 митинг продолжается.

Диана Ольшанская, «Данкор online»

06.08. 17-30. Последние сводки о событиях в Сумской области.

З райвідділу міліції у Недригайлові відпущені 16 чоловік, в тому числі і журналіст київського «Контексту» Євген Кузьменко. Можливо на «правоохоронців» подіяла заява Павла Аксьома, викладача СумДПУ, який оголосив голодування у Недригайлівському РОВД.

В Ромнах наразі знаходиться знімальна група «5 каналу» і, як нам стало відомо, їм вдалося отримати коментар представників ректорату так званого СНУ Валерія Жмайлова та Олександра Бріжатого.

У райцентрі Ромни Сумської області залишаються під вартою 16 осіб, у тому числі й представники студентства інших областей. На місці перебуває народний депутат України Вячеслав Кириленко та депутат міськради Сергій Клочко. Нагадаємо, що Вячеслав Кириленко сьогодні заявив, що не поїде з області, поки не будуть звільнені з-під варти всі учасники Студентського Спротиву.

Тим часом досі продовжується мітинг на майдані Незалежності – центральній площі міста Суми. За останніми повідомленнями, на мітинг зібралися більше 1000 сумчан.

О 17-00 у Ромнах мав розпочатися мітинг протесту в рамках зустрічі лідера КПУ Петра Симоненка з виборцями.

В.Кириленко ще й досі знаходиться у Роменській районній лікарні. Докладніше: http://www.korrespondent.net/main/99630

Як повідомили Інформцентрові з Ромен, наздоганяти 20 студентів, яким вдалося прорватися за межі Сумської області, поїхали ще 30 чоловік. Вони мають приєднатися до походу, який завтра продовжиться дорогами Полтавщини.

Щойно у Києві закінчився пікет Міністерства внутрішніх справ, організований на знак протесту проти розправи міліції та сумської влади над похідною колоною студентів сумських вузів, які мали намір дійти до Києва.

Півсотні активістів громадської кампанії «ПОРА!», Молодого Руху, Союзу молодих соціалістів, ВМО «Молодь – надія України», Української студентської спілки, вигукуючи гасла «Свободу студентам», «Стоп бєспрєдєл», «Студенти не вівці – Царенко не ректор», «Суми – Щербань – бєспрєдєл», обклеїли листівками «Кучмізм – це злочинність» навколишні будинки, а також роздавали перехожим та міліціонерам дві інформаційні листівки кампанії «ПОРА!» – про витоки сумського протесту і про те свавілля, яке сталося сьогодні на межі Сумської і Полтавської областей.

Учасники пікету за допомогою мегафонів звернулися з промовою до працівників МВС, які скупчились біля міністерства та у його відчинених вікнах, розповівши, що сьогодні на Сумщині їхні колеги жорстоко розправились з мирним студентським походом, організованим молодими хлопцями і дівчатами, які прагнуть лише одного – вчитися у нормальних вузах. Наказ на розправу був розцінений пікетуючими як злочинний, оскільки жоден суд не має права заборонити громадянам України пересуватися в межах своєї держави з наплічниками і ночувати в наметах.

По закінченні пікету до Міністерства внутрішніх справ були висунуті дві вимоги: протягом години звільнити всіх затриманих сумських студентів та протягом дня зняти з посади начальника Управління МВС у Сумській області Миколу Плеханова. У разі невиконання цих вимог акції протесту будуть продовжуватися.

Сьогодні ж протягом дня у СумДУ відбулися зустрічі деканів та проректорів так званого СНУ зі студентами факультетів. Таким чином, керівництво так званого СНУ через проректорів Васильєва, Склярова, Левченко та деканів намагалося вплинути на студентів через їх старост. Керівництво побоюється невиходу студентів 1 вересня на заняття та закликає до згортання акції протесту. Але студенти і без окулярів бачать, як їх обманюють, дивлячись їм же в очі.

Ми просимо всіх небайдужих їхати до Лохвиці. Там будуть концентруватися сили для продовження походу.

Ми просимо всіх небайдужих виходити сьогодні та завтра на вулиці своїх міст для проведення акцій солідарності проти брутальних дій Сумської обласної влади та замовчування інциденту з боку уряду та Президента України, а також провладних ЗМІ.

Інформцентр Студентського Спротиву

06.08. 14-20. Последние сводки о событиях на границе Сумской области.

Олександ Мороз перервав свою агітаційну кампанію. Можливо, теж саме зроблять Віктор Ющенко та Петро Симоненко. 17 осіб ще й досі тримають у Недгайлівському райвідділку УМВС. Можливо, їх затримають за Адміністративним Кодексом на добу–дві. Олегу Медуниці передали повістку до Недригайлівського райсуду на 14-00, 6 серпня. Оскільки зараз Олег також знаходиться в райвідділку невиключено, що його будуть вести до суду під конвоєм.

Очевидці повідомляють, що під час затримання на студентах та їх батьках рвали одяг.

Унаслідок побиття працівниками міліції в Андріяшівці до районної лікарні Ромен госпіталізовано сумського студента Вячеслава Кобелякова. У ньго болить нога, значні синці, гематоми та шоковий стан. Поруч з ним зараз мати. Сподіваємося, що із Вячеславом буде все гаразд.

Група студентів, батьків, разом із народним депутатом Вячеславом Кириленком та кількома депутатами місцевих рад зараз перебувають у місті Ромни та зясовують долю 13 затриманих, яких зараз утримують у місцевому райвідділку міліції.

Сьогоднi, 6 серпня 2004 року в Києвi о 15.00 вiдбудеться пiкетування Мiнiстерства Внутрiшнiх Справ на знак протесту проти масових мiлiцейських репресiй студентiв в Сумськiй областi. Мiсце проведення пiкетування: м. Київ, вул. Богомольця, 10.

Величезне прохання до всіх політиків, народних депутатів, журналістів (особливо телевізійних) підійти на 15.00 до будівлі Міністерства по вулиці Академіка Богомольця, 10.

Аналогічні акції кампанія «ПОРА!» сьогодні проведе й в інших містах України.

Адміністрація 5 каналу повідомила, що направляє до місця подій свою знімальну групу.

Наразі доля групи підтримки, що прямувала назустріч пішій ході студентів невідома. Вранці неподалік місця подій у Андріяшівці «правоохоронці» затримали групу студентів з Західних областей. Їх під арештом везуть на автобусі до Сум. Це:

Данильчук – Волинський Університет, Луцьк

Бєліщак – газета «Шлях Перемоги»

Роман Романко – Львів

Саоловська Наталія - Львів

Козюбка Андрій - Львів

Анна Балабан - Львів

У Ромнах Сумської області о 17-00 годині відбудеться мітинг на підтримку вимог сумських студентів. Також з вуст водіїв, що проїжджали сьогодні Лохвицею стало відомо, що там проходить стихійний мітинг з аналогічними вимогами.

Адміністрація новоствореного СНУ сьогодні протягом дня збирає старост СумДУ. Напевно, адміністрація вдасться до тиску на сумських студентів через їх же товаришів.

О 15 годині сьогодні на Майдані незалежності в Сумах відбудеться мітинг проти ранкових дій міліції та загальної ситуації, що виникла навколо створення Сумського національного університету.

Ми просимо всіх небайдужих їхати до Лохвиці. Там будуть концентруватись сили для продовження походу.

Ми просимо всіх небайдужих виходити сьогодні та завтра на вулиці своїх міст для проведення акцій солідарності проти брутальних дій Сумської обласної влади та замовчування інциденту з боку уряду та Президента України, провладних ЗМІ.

Заява учасників акції протесту

Ми заявляємо, що сумській міліції не вдалося виконати розпорядження голови облдержадміністрації Володимира Щербаня «Не допустити силовими методами вихід нашої колони за межі Сумської області». Хоча частина студентів зникла, все ж, більшість учасників продовжують похід і найближчим часом зустрінуться з пресою.

Інформцентр Студентського Спротиву

06.08. 14-35. Студент СГПУ Вячеслав Кобыляков находится в Роменской больнице.

Возле Роменского райотдела милиции стоит милицейский кордон и двойная охрана. Никакой информации не дают. По словам милиционера, просившего не называть его имени, в изоляторе временного содержания никого из задержанных нет, они либо в кабинетах, либо вообще где-то в другом месте.

Доставленный в травматологическое отделение Роменской ЦРБ Вячеслав Кобыляков, студент СГПУ им.Макаренко, получил сильные ушибы грудной клетки и ссадины на руках. Как рассказал В. Кобыляков, их группу остановили в Полтавской области, силком запихали в машину. Телесные повреждения были нанесены во время задержания. В настоящее время с ним в палате находится его мать. Пострадавший студент не является родственником бывшего главного архитектора Сум.

Александр Пилюгин, «Данкор-Ромны»

06.08. 12-55. Группа студентов пробирается в Лохвицу.

Сьогодні між 7 та 8 годиною ранку на розбитий для ночівлі табір сумських студентів вчинено напад з боку «правоохоронних» органів Сумської області. Наразі заарештовано майже усіх учасників походу. Ми не маємо поки що достовірної інформації про те, чи вдалось комусь продовжити пішу ходу на Київ. Але є непідтверджена інформація про те, що група з 30 студентів прямує лісами полями до Лохвиці. Їх намагається знайти та затримати сумський (?) «Беркут». Актив Студентського Спротиву планує продовжувати похід, зібравши всі свої сили на Полтавщині.

Одного із побитих сьогодні студентів забрала швидка.

Також Інформцентру Студентського Спротиву зі слів Олега Медуниці стало відомо, що 17 чоловік, які намагалися прорватися через кордон Сумської та Полтавської областей, було блоковано за допомогою блокпосту та доправлено до Недригайлівського райвідділу міліції. Затримані пишуть заяви до міліції з приводу ранкових протизаконних дій «правоохоронних» органів. До Недригайлова приїхав народний депутат України Качур. Маємо надію, що йому вдасться визволити сумських студентів.

Журналіста київського бюро «Контексту» Євген Кузьменко наразі звільнено з-під варти.

Є неперевірена інформація про те , що о 2 ночі до деканатів СумДУ та СумДПУ увірвалися невідомі і забрали всі особові справи студентів-учасників акції.

Вранці неподалік місця подій у Андріяшівці «правоохоронці» затримали групу студентів з Західних областей. Їх під арештом везуть на автобусі до Сум. Це:

Данильчук – Волинський Університет, Луцьк Бєліщак – газета «Шлях Перемоги»

Роман Романко – Львів

Саоловська Наталія - Львів

Козюбка Андрій - Львів

Анна Балабан - Львів

Ми просимо всіх небайдужих їхати до Лохвиці. Там будуть концентруватись сили для продовження походу.

Ми просимо всіх небайдужих виходити сьогодні та завтра на вулиці своїх міст для проведення акцій солідарності проти брутальних дій Сумської обласної влади та замовчування інциденту з боку уряду та Президента України, провладних ЗМІ.

Адміністрація новоствореного СНУ сьогодні протягом дня збирає старост СумДУ. Напевно, адміністрація вдасться до тиску на сумських студентів через їх же товаришів.

О 15 годині сьогодні на Майдані незалежності в Сумах відбудеться мітинг проти ранкових дій міліції та загальної ситуації, що виникла навколо створення Сумського національного університету.

Інформцентр Студентського Спротиву

06.08. 12-50. Один из организаторов студенческой акции Олег Медуница и корреспондент «Данокра» Владислав Ивченко едут в Ромны. Там, по неподтвержденным пока сведениям, в больнице лежит студент, получивший травмы в результате милицейского налета этим утром.

Журналист «Контекста» Евгений Кузьменко находится в Недрыгайловском РОВД. Начальник местной милиции проверяет его паспортные данные. По неподтвержденным сведениям, сегодня утром также задержаны помощники народных депутатов Иосифа Винского и Юрия Луценко, оказавшиеся рядом с событиями.

06.08. 12-40. Студенты, оставшиеся в Сумах, готовятся митинговать у стен администрации.

Сумские студенты, протестующие против объединения вузов, подали в мэрию заявку на проведение митинга на площади Независимости сегодня в 15.00.

Студенты обращаются к сумчанам с просьбой поддержать их акцию. В листовке, призывающей на митинг, говорится следующее:

«ПОЗОР! Нам запретили идти по родной земле!!! Сегодня утром участников пешего хода на Киев запихнули в автобусы и привезли в Роменский отдел милиции. Власти творят беспредел! Они плюют на Конституцию - арестовалинародного депутата Украины Кириленко, они забыли что такое »закон«, они ни пере чем не остановятся. Но есть что-то главное: совесть, свобода, бесстрашие.
Поддержите нас!!!»

По словам организаторов акции, в случае если власти запретят проведение митинга на площади Независимости, мероприятие состоится в сквере Т.Шевченко.

Диана Ольшанская, «Данкор online»

06.08. 12-30. Кільканадцять активістів громадянського руху «Чиста Україна», які мали приєднатись до пішого походу сумських студентів брутально затримано у Полтавській області.

Як передають активісти громадянського руху «Чиста Україна» та студентського руху спротиву, автобус, що перевозив кільканадцять молодих людей, які виявили бажання приєднатися до пішого походу сумських студентів, зупинили на території Полтавської області. Доки одні правоохоронці начебто зясовували мету поїздки та особи подорожуючих, інші брутально хапали тих, хто перебував у автобусі й без жодних пояснень пересаджували їх у власні транспортні засоби. Серед затриманих опинились також сумські студенти - учасники пішого походу, які вийшли зустрічати підтримку. Частині «чистих українців» та протестуючих студентів вдалось втекти, заховавшись, за неперевіреними даними, у кукурудзяних полях.

З поінформованих джерел стало відомо, що затримання здійснювали міліціонери із Сумської області. За попередніми оцінками юридичого відділу «Чистої України» затримання відбувалось у кращих традиціях - із порушенням усіх нормативних актів, які мали б діяти у цій ситуації.

Переховуватись від міліції, котру звезли в епіцентр подій з м. Суми та області, змушений і студентський табір. Активісти студентського руху спротиву очікують провокацій та неправомірних дій з боку міліції.

Громадянський рух «Чиста Україна» висловлює обурення ганебним фактом використання правоохоронних органів у вузьких і злочинних політичних інтересах. Будь-який крок міліції, що має на меті перешкодити просуванню студентів м. Суми до Києва насправді є намаганням місцевої влади втриматись у своїх кріслах. Раніше стало відомо, що В. Янукович пригрозив голові Сумської облдержадміністрації Щербаню втратою посади, якщо студенти перетнуть кордон області.

Зараз із затриманими студентами та активістами «Чистої України» перебувають народний депутат В.Кириленко та помічник народного депутата А.Шкіля.

Коли готувалось це повідомлення, стало відомо, що 10 активістів «Чистої України», депутат Кириленко та помічник А. Шкіля перебувають у райвідділі м. Ромни. Сумські студенти, яких вдалось дещо розєднати у ході нальоту правоохоронців поступово обєднуються у групу й продовжують похід.

інформаційний відділ громадянського руху «Чиста Україна»

06.08. 11-15. Вячеслав Кириленко: Розгін студентів – це каральна операція, яка не могла відбутися без відома Януковича

«Сьогодні о шостій годині ранку до табору студентів приїхав губернатор Сумщини Щербань і на підвищених тонах, погрожуючи, переконував студентів не виходити за межі Сумської області. Він посилався на рішення Роменського районного суду, який заборонив студентам проходити територією району. Однак всі студенти виявили бажання продовжувати пішу ходу і вже сьогодні залишити межі району, перейшовши в Полтавську область. Після безрезультатних переконань Щербань поїхав, а за годину до табору студентів приїхала колона правоохоронців,» – повідомив народний депутат України Вячеслав Кириленко. За його словами, «це була масштабна каральна операція із залученням щонайменше півтори сотні правоохоронців, які приїхали кількома автобусами і 10-15 патрульними машинами». «На межі Сумської та Полтавської областей студентів брутально били кийками, валили на землю і навалювалися на молодих людей і били ногами», - повідомив Кириленко.

Депутат також заявив, що до нього правоохоронці теж застосували силу: «Не дивлячись не те, що я предявив посвідчення депутата, мене також затримали і лише о девятій годині мене звільнили з Роменського райвідділку міліції».

Зараз, за словами Кириленка, міліція досі утримує порядку 15 студентів, «їхня поки що невідома, і я не поїду звідси, поки не вирішиться питання щодо кожного із затриманих учасників ходи». При цьому народний депутат зауважив, що «правоохоронці не предявляли жодних посвідчень, не відповідали на запитання, хто вони, які підстави силових дій».

«Я переконаний, що рішення про розправу над студентами, приймалося у Києві, адже місцева влада навряд чи наважилася розправлятися із своїми земляками такими брутальними і дикунськими методами. Скоріше за все, до цього рішення має безпосереднє відношення і кандидат на посаду президента Віктор Янукович, який є главою уряду, а Володимир Щербань лише радо віддавав вказівки правоохоронним органам. Ця спецоперація була направлена проти права людини висловлювати свою думку,» – заявив Вячеслав Кириленко.

«Тепер по області, яку патронує донеччанин Щербань, пересуватися в пішому порядку заборонено. Це пряма диктатура. Це повний абсурд, який свідчить лише про одне, – режим агонізує не здатен на адекватні кроки», - наголосив Вячеслав Кириленко.

Пресс-служба «Нашей Украины»

06.08. 8-00. СТУДЕНТІВ АРЕШТУВАЛИ

Тільки-но учасників пішого походу на Київ арештувала міліція: запхали в автобуси всіх, хто був у наметах, а з ними були і народний депутат України Вячеслав Кириленко, і помічник народного депутата України Микола Ляхович. Відомо, що зараз затримані знаходяться в Недригайлові. З ними також опинився політичний оглядач інтернет-видання «Контекст» Євгеній Кузьменко.

Все це за результатами неправомірного рішення суду, на якому не були присутні наші представники. В рішенні суду біло сказано: припинити піший похід на Київ.

Інформцентр Студентського Спротиву

05.08. 21-30. Щойно з місця подій у Андріяшівці стало відомо.

Студентам був вручений не вирок райсуду. Був інший папір — постанова про примусове виконання рішення суду. У ньому примушують студентів припинити піший похід на Київ. Заступник голови Сумської облдержадміністрації М.Соколов заявив: «Я приїхав донести рішення суду. Ви повинні виконати добровільно. Ось автобуси: сідайте та їдьте додому».

На питання журналістів, чи не виключає пан Соколов силового впливу на студентів, якщо вони не виконають розпорядження, була отримана відповідь: «Не виключаю».

Потім у неофіційній розмові з судовим виконавцем було розяснено, що рішення суду має бути виконане до 24 години 5 серпня.

Забороняється піший похід трасою.

Зараз студенти стоять у наметах. Вони готові стрибати, будемо повзти. «Яка різниця? Якщо не можна іти пішки», — впевнені вони. Всі розуміють, що рішення суду є таким що суперечить Конституції. Врешті-решт розпорядження має навіть незрозумілу арґументацію. Також є певні порушення процедури: жоден представник студентів не був присутній на засіданні суду, але ОДА збирається сьогодні вночі витягти людей з наметів, посадити в автобуси і повезти до Сум, навіть не вислухавши їхньої сторони, як це предписано законодавством. Зараз автобуси відїхали, але ми бачимо, що вони зупинилися неподалік. Сам водій автобусу сказав одній із жінок, яка їхала в ньому випадково: «Ми їдемо брати студентів».

Інформцентр Студентського Спротиву

05.08. 20-30. Ситуація критична!!!

Близько 19-30 до них приїхав заступник голови облдержадміністрації Соколов та зачитав рішення роменського райсуду, згідно з яким демонстрантам заборонено у проході територією району. Наразі студенти стали на ночівлю поблизу села Андріяшівка Роменського району. Поблизу них стоять порожній автобус та ще два автобуси, набитих співробітниками міліції, перевдягнутих у цивільне!

Цікавим також видається і те, що на місці з-поміж усіх присутній заступник начальника УМВС Украйни в Сумській області Бєссалов...

Студенти скандують «Ганьба владі!»

Ситуація справді критична! Терміново необхідне втручання депутатів та юристів!

Інформцентр Студентського Спротиву

05.08. 18-25. Бєспрєдєл міліції в Сумах засудила Гельсінська спілка.

Наразі сумські студенти вже впяте розбивають тимчасове наметове містечко для ночівлі. Цього разу – під Андріяшівкою Роменського району Сумської області, що за 8 км від кордону з Полтавщиною.

За останньою інформацією до студентів їде начальник УМВС України в Сумській області генерал-майор Микола Плєханов. Чого чекати від цієї зустрічі – невідомо, але немає ніякої упевненості у тому, що 50 сумських студентів переживуть цю ніч спокійно.

Тому, до групи годину тому виїхали дві машини з сумськими журналістами та представниками місцевих осередків політичних партій.

Вчора Українська Гельсінська спілка з прав людини розповсюдила заяву з приводу подій у Сумах:

- Протягом 20 сторіччя в Європі студенти завжди були тим оголеним нервом, який гостро реагував на несправедливість. Як показав досвід – Україна не є винятком.

Українська Гельсінська спілка з прав людини глибоко стурбована останніми подіями в Сумах. За твердженням прес-центру МВС, більше місяця працівники органів внутрішніх справ намагалися забезпечити громадський порядок в місці розташування студентського наметового містечка та безпеку його мешканців. Проте, зауважимо, міліціонери не були присутніми біля наметового містечка ні 2, ні 5, ні 23 липня – коли розливали отруйну рідину (що само по собі є загрозою праву на життя). Не було їх під час безкінечних «приставань» пяних, не було, коли людину після нападу невідомих забрала швидка (тоді мешканці містечка самі упіймали винуватого, віддали міліції, представили свідків – а результати розслідування досі не відомі, хоча батьки, студенти, викладачі постійно писали заяви в МВС, МНС). А коли стало відомо про намір студентів організувати піший похід на Київ, напередодні, вночі з 31 липня на 1 серпня, міліція увірвалася в містечко, затримала, за різними даними, від 10 до 20 студентів і намагалася зруйнувати намети. Під час цієї спроби ліквідувати наметове містечко було пошкоджено або зникло майно багатьох учасників акції протесту.

Ми вважаємо, що вказані дії порушили право на свободу мирних зібрань та вираження поглядів, на свободу та особисту недоторканність, право власності. Підстави для таких тверджень наступні.

По-перше, згідно зі статтею 39 Конституції України, обмеження щодо реалізації громадянами права збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, може встановлюватись судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку або з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоровя населення або захисту прав і свобод інших людей. Відповідного рішення суду про обмеження реалізації громадянами таких прав, на момент здійснення сумською міліцією вище зазначених дій, прийнято не було. Повідомлення про можливі вчинення злочинів зі сторони учасників наметового містечка не підтвердилися, оскільки жодній особі так і не було предявлено звинувачення. Фактично, декілька десятків осіб були затримані безпідставно, що прямо повязано із проведеною акцією студентами. Після розігнання наметового містечка 8 чоловік були засуджені за непокору міліції та двоє за дрібне хуліганство, що явно не повязано з метою дій міліції. Тобто, дії міліції є явно не обґрунтованими, непропорційними та упередженими.

По-друге, стаття 19 Конституції України, згідно з якою органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, та стаття 11 Закону України «Про міліцію», яка визначає права, що надаються міліції для виконання покладених на неї обовязків, не передбачено право обмежувати конституційні права без належних на те підстав.

По-третє, стаття 41 Конституції України, згідно з якою право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Під час незаконного обшуку наметів та особистого огляду учасників мирної акції пошкоджено чи зникло значна кількість їхнього особистого майна, що знову не узгоджується з метою дій міліції.

Слід також сказати, що даними діями сумської міліції було порушено:

а) принципи діяльності міліції (стаття 3 Закону України «Про міліцію») , а саме: «діяльність міліції будується на принципах законності»;

б) основні завдання міліції (стаття 2 Закону України «Про міліцію») – захист прав і свобод громадянина, їх законних інтересів.

Зараз представники влади всіляко перешкоджають проведенню пішого походу студентів. Мусимо заявити, що ніяких правових підстав для цього не існує, і такі дії по перешкоджанню мирних акції протесту є протизаконними. Вчора керівник штабу В.Януковича Сергій Тигіпко вдався до відвертих погроз. «Давайте не будемо підставляти молодь під кийки міліціонерів, оскільки владі потрібний спокій. Владі потрібна стабільність, і якщо хтось буде її порушувати, то можуть бути проблеми,» – відзначив він. Мусимо нагадати пану Тигіпку статтю 3 Конституції, згідно з якою утвердження і захист прав людини є головним завданням держави. Підкреслюємо, що у пішому поході студентів немає нічого протизаконного, і влада, навпаки, повинна сприяти їхньому волевиявленню і забезпечити громадський порядок, а не погрожувати студентам силовими діями. Заявляємо, що жодних правових підстав для таких дій не існує.

Окремо відзначаємо мирний характер акції протесту студентів, що не використовують і не мають на меті використовувати незаконні дії для досягнення своїх цілей. Засуджуємо спроби влади показати згадані події, як протизаконні дії чи такі, що порушують стабільність в країні, що є несумісним з демократичними та європейськими цінностями.

Ми вимагаємо від представників влади дотримуватися Конституції та законів України і не порушувати права людини та основні свободи, передбачені Європейською Конвенцією з прав людини. Вимагаємо не використовувати правоохоронні органи у політичних цілях.

Зазначаємо, що виявлення людиною будь-яких політичних поглядів у мирний спосіб є фундаментальною цінністю демократичної країни і держава зобовязана докладати максимальних зусиль до створення належних умов їх виявлення незалежно від того чи є такі погляди опозиційними чи провладними.

Євген Захаров, Голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини.

Інформцентр Студентського Спротиву

05.08. 14-30. «С бумагой в стране напряжёнка…»

Сьогодні, коли група сумських студентів близько 11-00 тільки-но ввійшла до Ромен їх зустрів представник роменського райвідділу міліції, що до того ховався у холодку під табличкою з одніменним написом. Він повідомив, що студенти не мають дозволу на проходження через Ромни. Тим самим міліціонер порушив Конституцію України та показав, що не знає що таке є здоровий глузд. Варто зазначити, що студенти подавали повідомлення до обласної ради про проходження групи по області.

Після цього зразу ж підїхав Іван Волошин – начальник відділення дільничних інспекторів Недригайлова. Він привіз із собою двох «свідків», які засвідчили про порушення рішення суду щодо заборони пікетування в Недригайлові. Представники обох райвідділів взялися складати протоколи. В цей час Вячеслав Андрійович Драновський, начальник спецзагону «Беркуту» підказував дуже активно міліціонерам щось на вухо.

Коли дійшло до підписів під протоколами Олег Медуниця відмовився своїм підписом закріплювати те, що вони не мають право йти через місто. Всі 45 студентів звернулися до правоохоронців з тим, щоб протоколи склали на кожного, адже всі вони – активісти акції. Після цього заступник начальника роменського райвідділу поїхав не з чим: мабуть, пожалів свої руки та папір. Студенти спокійно пройшли через місто Ромни і вже виходять за його межі.

Інформцентр Студентського Спротиву

05.08. 14-30. Сумских ходоков будут охранять юристы и помощники депутатов, - В.Кириленко.

Сопредседатель коалиции молодежи «Наша Украина», народный депутат Украины Вячеслав Кириленко, комментируя заявление Департамента связей с общественностью МВД Украины, заявил: «Сегодня »задним числом« обвинять политические силы в причастности к акциям протеста сумских студентов, в то время, когда сама милиция воюет в Сумах с сумскими студентами уже два месяца, является провокацией. Я уверен в том, что тот, кто минимально осведомлен о многомесячном противостоянии в Сумах, не поверит ни одному слову милицейского заявления». Об этом сообщает «Лига online».

По его словам, милиция руками своих сотрудников разрушала палаточный городок в Сумах, перед тем ночью «выбрасывала беззащитных студентов за руки и за ноги из палаток, являющихся их частной собственностью, а потом держала их в нечеловеческих условиях в камерах предварительного заключения». Депутат подчеркнул, что право каждого студента - защищать свои права тем способом, которым решит студенческое самоуправление.

Согласно информации депутата, участники акции протеста, который пешим ходом идут на Киев, пикетировали Недригайловскою райгосадминистрацию, несмотря на сопротивление местного руководства и запрет пикетировать администрацию. Он сообщил, что студенты планируют пикетировать районные государственные администрации по маршруту своего передвижения, чтобы обращать все больше внимания общественности к «несправедливости, происходящей вокруг вопроса с объединениями трех сумских университетов».

В.Кириленко также сообщил, что кроме милиционеров, находящихся рядом с участниками акции протеста, возле студентов постоянно есть десятки людей в гражданском, которые сидят в автомобилях с тонированными стеклами. «У них характерная внешность и таким образом осуществляется не какая-то мифическая охрана общественного порядка, а нескрываемое грубое давление на студентов», - заявил он.

В.Кириленко не исключает, что к участникам акции протеста могут применяться разнообразные провокации. Поэтому принято решение, что колонну постоянно будут сопровождать юристы, помощники народных депутатов.

Юрий Николов, «Данкор online»

05.08. 12-00. Власти продолжают чинить препятствия сумским ходокам.

Утром 5 августа работники милиции вновь проверяли паспорта у студентов, идущих пешком на Киев. Кроме того, студентам попытались вручить решение, согласно которому в случае прохождения по территории Ромен, студенты будут привлечены к административной ответственности. Однако студенты заявили, что никто не может запретить гражданам Украины заходить в украинский город. Около 11-00 колонна вошла в Ромны. Сейчас в колоне около полусотни человек, по словам студентов, местные жители встречают их приветливо и поддерживают требования.

Ожидавшихся этой ночью провокаций не произошло. Вечером 4 августа к студентам, разбившим палатки в поле, приезжали представители местной СЭС и требовали разрешение архитектора на установку палаток. Однако студенты указали на абсурдность этих требований. Поход продолжается.

Владислав Ивченко, «Данкор online»

05.08. 9-00.
Рух опору сумських студентiв проти створення Сумського нацiонального унiверситету (СНУ) в свою чергу заявляє:

Наша акцiя не може бути «заранее спланированной» полiтиками, адже вона почалась ще напочатку березня написанням вiдкритих листiв Президенту, Премєр-мiнiстру, збором пiдписiв серед студентiв, розмовами з мiсцевими чиновниками щодо вирiшення конфлiкту. Хiба що цi «известные политические силы» - це Президент, який пiдписав Указ щодо утворення СНУ, Кабiнет мiнiстрiв i МОН з вiдповiдними розпорядженнями. Ми дiємо в рамках Конституцiї, вiдстоюючи своє право на освiту. I якщо ми i насмiлились iти в пiший похiд до Київа - то тiльки тому, що це наш шанс не дати зруйнувати нашi унiверситети.

Помилковим є твердження про те, що ми навязуємо думку про неправомiрнiсть дiй мiлiцiї. Ми просто викладаємо факти порушень законодавства. Ми маємо докази та свiдкiв того, як без понятих, без представлення посвiдчень мiлiцiонери вдиралися в наметове мiстечко. Якщо ви можете довести зворотнє - доводьте. Не треба робити безгрунтовних заяв.
Краще дайте вiдповiдь: де були мiлiцiонери, коли наметове мiстечко поливали невiдомою речовиною? Чому вони не прослiдкували за цим? I чи можна пiсля цього казати, що правоохороннi органи гарантували безпеку учасникiв акцiє та громадський спокiй? I наостанку хотiлося б попросити у департаменту по звязкам з громадськiстю МВС України показати нам список «известных политических сил», «экстремистски настроенных лиц», i «незаконных воинских формирований». Можливо, тодi ми будемо обачнiшi.

Інформцентр Студентського Спротиву

4.08. 13-00. Сьогодні в пішому поході ніч пройшла відносно спокійно. Ночували 47 чоловік. Студенти зараз проходять село Голубівка. Об 11.00 вони почали пікетувати Недригайлівську райдержадміністрацію. Об 11.05 пікетникам вручили рішення суду про заборону акції. Учасники студентського руху опору вважають, що рішення суду є антиконституційним і не звертали на нього уваги. На мітингу виступив Народний Депутат України Вячеслав Кириленко. Він приїхав підтримати студентів та убезпечити їх від тиску з боку владних структур області.

Вздовж траси розклеєні, а в місті Суми їх можна знайти чи не в кожній поштовій скриньці, листівки такого змісту(орфографію та пунктуацію збережено):

«До, так званих, студентів, мешканців наметового містечка! Вас 30 чоловік, а ви говорити від імені 40 тисяч студентів. Вас 8 викладачів, а ви висловлюєтесь за 5 тисяч своїх колег.

ВИ СТАЛИ ЗРАДНИКАМИ!

Ви позвали на нашу партизанську землю тих, хто в роки війни катував наших дідів, вбивав дітей, знущався над жінками! Під червоно-чорними прапорами вони прийшли сьогодні на нашу землю встановлювати свої порядки, а вас залякують зброєю і задобрюють маріхуаною.

УНА-УНСО, ОУН-УПА, що далі – СС, Гестапо? ДАЛІ НЕ БУДЕ!

Ми знову обєднаємось і колами та прутами будемо гнати цю гестапівську гидоту аж за межі бандерівського Львова!

ГЕТЬ З НАШОЇ ЗЕМЛІ ВОРОГІВ І ЗРАДНИКІВ!

Молодіжна організація «Словянський союз» Видавництво «Дім-L». Відповідальний А.Новік. Тираж 3000 прим».

Вірогідно, 10 чоловік, які є членами громадянської кампанії «Пора!», інституту «Республіка» та УНСО, яких на останні дві доби затягли за грати і є ті насильники-вбивці. Замість того, щоб убезпечити місто від розпалювання міжнаціональної ворожнечі, міліція, своєю сьогоднішньою заявою підтвердила наміри стояти на боці провокаторів.

До наступного виходу розсилки ми плануємо знайти представників молодіжної організації «СС» або виявити, чи існує вона взагалі.

1 серпня о 2.30 в місті Суми під час акції сумських студентів проти обєднання було затримано 22 чоловіки. Двох з них затримали на 72 години, в звязку з нібито вилученням у них сировини, схожої на маріхуану. Вчора працівники правоохоронних органів пообіцяли Миколі Ляховичу (помічнику народного депутата А.Шкіля) дотриматись законодавства і звільнити з-під варти Мирославу Смирнову та Олександра Деца по закінченню терміну попереднього затримання, тобто о 7-й ранку 4 серпня (згідно протоколу затримання). При цьому з Ляховича правоохоронці взяли обіцянку, що Смирнова та Дец зявляться в Зарічному РОВД м. Суми о 9 ранку 5 серпня для надання пояснень, оскільки на той час мають бути готові результати експертизи вилученої сировини. Мирославу та Олександра утримували в Краснопільському ізоляторі тимчасового утримання (ІТУ) Сумської області.

Близько 7 ранку журналісти сумської газети «Панорама» та Ляхович прибули до Краснопілля. Правоохоронці нічого не знали про те, що повинен хтось приїхати забрати Смирнову та Деца. Вони повідомили, що повинна приїхати машина з Зарічного РОВД. Але вони також пообіцяли, що обовязково виконають закон і рівно о 7 звільнять затриманих.

О 7 ранку Мирославу та Олександра було звільнено з-під варти.

Через кілька хвилин після звільнення затриманих до Краснопілля прибула міліцейська машина. Є підстави вважати, що правоохоронці планували зробити повторне затримання під дверима Краснопільського ІТУ і знову затримати на 72 години.

Мирослава та Олександр стверджують, що звинувачення безпідставні і сировину їм підкинули. Підстава для підкидання саме цим людям - недостовірна інформація, що нібито Олександр Дец раніше притягувався до кримінальної відповідальності за розповсюдження наркотичних речовин. В нашій державі існує переконання, що якщо людину один раз за щось звинуватили, то вдруге це звинувачення пройде легко і безболісно.
Насправді правоохоронці «чули дзвін, але не знали де він». Ніхто з братів Деців не притягувався до кримінальної відповідальності повязаної з наркотиками. Лише одного разу молодший Андрій Дец виступав свідком по одній з таких справ.

Як виявляється підстав для затримання учасників Спротиву не було. Сподіваємося, що до четверга під тиском влади правоохоронці не вигадають ще якої-небудь кримінальної нісенітниці.

Надійшла інформація, що з натовпу пікету в Недригайлові розповсюджували наліпки «Чистої України». Студенти заявляють, що це - провокація. Вони не підтримують жодну політичну партію, рух чи громадську організацію. І не будуть розповсюджувати її символіку. Не виключено, що це зроблено навмисне з метою дискредитувати саму кампанію «Чиста Україна» та рух студентського опору. Чекаємо на підтвердження цієї інформації з боку кампанії «Чиста Україна».

Информцентр студенческого сопротивления

Палаточный городок свернулся. Янукович уволит Щербаня, если он выпустит студентов за пределы Сумской области?
МВД обвиняет политические силы.

4.08. 11-30. МВД обвиняет политические силы в подготовке студентов-экстремистов.

В Департаменте по связям с общественностью МВД Украины заявляют, что акция студентов в Сумах была заранее спланирована известными политическими силами и предполагала обязательное привлечение к таким мероприятиям «экстремистски настроенных лиц».

Как отмечается в заявлении департамента, «в течение нескольких последних дней усилиями представителей отдельных политических сил общественности упрямо навязывается мнение о неправомерности действий работников органов внутренних дел в отношении небольшой группы сумских студентов, которые разбили палаточный городок в одном из парков областного центра, протестуя против создания Сумского национального университета».

Департамент связей с общественностью МВД Украины заявляет, что такие утверждения не соответствуют действительности. В течение всего периода проведения студенческой акции работники органов внутренних дел действовали в пределах определенных законодательством полномочий и функций и сделали все необходимое, чтобы обеспечить общественный порядок в месте нахождения палаточного городка, безопасность участников этих мероприятий, говорится в заявлении.

«Это же касается действий милиции в ночь с 31 июля на 1 августа, когда в Сумское горуправление внутренних дел поступило сообщение, что в парке имени Шевченко на территории палаточного городка появились лица в камуфляжной одежде.

С целью проверки возможной причастности неизвестных к незаконным воинским формированиям, а также установления их личностей милицией на законных основаниях, с соблюдением процессуальных норм была осуществлена соответствующая проверка», - отметили в МВД.

Там также сообщили, что в результате проверки в палаточном городке были изъяты нож, две гранаты, похожие на боевые (как со временем выяснилось - муляжи), три пакета с веществом, похожим на наркотики, а также несколько папирос с этим веществом. «Экспертизой было установлено, что изъятый нож является холодным оружием, а в трех пакетах и папиросах находится наркотическое вещество »канабис«.

По данному факту следственным отделом Заречного отделения милиции возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч.1 ст.309 Уголовного кодекса Украины (незаконное изготовление, хранение, приобретение наркотических средств)», - сообщили в милиции.

В связи с этим милиция по подозрению в совершении правонарушений доставила в райотделы Сум 22 человека, из которых 8 (студенты сумских вузов) после проведения профилактической беседы были отпущены. Относительно четырех человек были составлены административные протоколы по ст.173 Кодекса об административных правонарушениях (мелкое хулиганство), восьми - по ст. 185 этого же кодекса (злостное неповиновение законному распоряжению работника милиции).

Еще двух лиц, подозреваемых в нарушении правил обращения наркотических средств, задержали согласно ст.263 Кодекса об административных правонарушениях.

2 августа Заречный местный суд Сум рассмотрел материалы об административных правонарушениях относительно 12 человек, признал их виновными и наложил административное взыскание в виде административного ареста на одни сутки для 10 задержанных, а еще двум объявил предупреждение, сообщили в МВД.

«Следует отметить, что девять человек из задержанных милицией на территории палаточного городка не являются студентами местных вузов и прибыли в Сумы из других регионов Украины. Четверо из них - жители Киева, Черкасс, Харькова и Хмельницкой области - в разные годы были осуждены к лишению свободы соответственно за незаконное хранение оружия, наркотических веществ и участие в массовых беспорядках.

Это свидетельствует, что акция небольшой группы сумских студентов была заранее спланирована известными политическими силами и предусматривала обязательное привлечение к таким мероприятиям экстремистски настроенных лиц. Именно они подстрекнули группу студентов на очередную авантюру - пеший поход на Киев», - говорится в заявлении.

МВД Украины призывает граждан, в том числе студенческую молодежь, не поддаваться на провокации политических экстремистов, реализовывать свое право на общественно-политическую деятельность исключительно в конституционном поле, а все разногласия и конфликты решать мирным, правовым путем.

Юрий Николов, «Данкор online»

3.08. 22-00. Наметове містечко згорнули

Наметове містечко в Сумах згорнуте, всі його мешканці приєдналися до пішого походу. З 4 серпня на місці містечка діє денний інформцентр, де розміщено останню інформацію про місцеперебування студентів, висять карти, можна заповнити анкету прихильника акції.

Сумських студентів, що йдуть маршем на Київ, переслідує міліцейська машина – темно-зелені «жигулі», держномер ВМ 01-42 МІ. Близько 9-ї години вечора до студентів, які знаходяться в 1-2 км. від Недригайліва, завітали з візитом міліціонери (на чолі з головою міліції району). Були переписані документи у всіх учасників.

Близько 19.00 студентів відвідали з «пасторським візитом» представник управління освіти Сумської області та заступник начальника Сумського облоно. Ці добродії переконували студентів, що обєднання вузів – це не просто добре, а навіть прекрасно, та пропонували припинити «займатись дурницями» та повертати назад на Суми.Як із класики: «Вернись! Я всё прощу!»

Надійшла інформація про Мирославу та Олександра, затриманих представників кампанії «Пора», що отримали командирування в Суми від інституту «Республіка». Вони досі знаходяться у відділку в смт Краснопілля. 4 серпня о 7.00 завершується строк у 3 доби, протягом яких без висунення звинувачень їх мають право тримати в міліції. За словами представників МВС, все залежить від результатів судової експертизи речовини, нібито знайденої у речах затриманих. Якщо це наркотики – буде відкрито кримінальну справу. Якщо це інша речовина або вага маріхуани менша за передбачену - наших друзів відпустять.

Інформцентр Студентського Спротиву

3.08. 20-00. Януковичу потрібно залишити студентів на Сумщині?

Надійшла інформація, що сам Віктор Янукович нібито телефонував до Сумської обладміністрації і попередив, що в разі, якщо сумські студенти, що йдуть пішки до Києва, перетнуть кордон Сумської області, Володимир Щербань, голова обладміністрації, втратить свою роботу.
В Сумах позникали всі міліціонери, їх саджають в автобуси і відправляють до Недригайлова, в передмісті якого студенти розбили наметове містечко.

Вікторе Федоровичу! Ми віримо, що Ви – мудра, мужня людина. Якщо сьогодні з нами щось станеться, чи зможете ви дивитися в очі нашим батькам?

Інформцентр Студентського Спротиву

3.08. 19-00. О пів на четверту годину вечора мало початися слухання по справі Мирослави Смірнової і Олександра Деца – представників інституту «Республіка», яких ще не відпустили з увязнення.
До цього часу було відомо, що їх утримують в Краснопільському районному відділку міліції. Але коли Мирославу та Олександра не привезли на слухання, виявилось, що ніхто взагалі не знає, де вони. О котрій їх вивезли з Краснопілля, чи вивозили їх і куди повезли – на жодне з питань немає відповіді.

Представники інституту «Республіка» в Сумах їздять по усіх відділках в місті розшукуючи арештантів.

Директору сумського авторемзаводу Олексію Бутиріну, батьку Юрія Бутиріна, який очолював першу групу сумських студентів в поході на Київ погрожують звільненням. Власне, сам Олексій Бутирін бів майже впевнений в тому, що він уже безробітний, але в останній момент влада спростувала цю інформацію.

Останнім часом Юрій міг зявлятися в наметовому містечку в Сумах лише криючись. Про його похід на Київ також не мав ніхто знати, але, за його словами, зараз дійсно настав той час, коли досить мовчати.

Інформцентр Студентського Спротиву

2.08. 21-00. Звільнено з-під варти всіх студентів, яких сьогодні судили за статею 185 Адмінкодексу України. Як і очікувалось, суд обмежувався або добою арешту або усним зауваженням. Таким чином, Курінного Сергія, Мазура Ігора, Бурячка Олега, Татарчука Андрія, Лютого Василя, Деца Андрія, Приза Івана, Окріменка Сергія, Бондаренка Андрія й Татарчука Юрія вчора було звільнено у залі суду. О 18.00 вони дали прес-конференцію у Наметовому Містечку.

Тим часом група сумських студентів, що рухається до Києва пішки вчора стала на ночівлю неподалік села Вільшана Недригайлівського району сумської області. Ночувати їм довелося у лісі, серед комарів та кропиви. Це було зроблено через те, що невідомі особи стежать за колоною. Вчора ж ввечері студенти побачили поруч із стоянкою червоне від кропиви лице одного з майорів Недригайлівського райвідділу МВС, який не представився. Міліціонери прочесували ліси та болота у пошуках групи.

Група стурбована питанням власної безпеки, перш за все, через відсутність особистої охорони. До них сьогодні приїхав народний депутат України Юрій Луценко, який залишився на ніч, оскільки існує велика ймовірність нічної атаки. Завтра зранку з Сум виходить друга група, яка приєднається до передового загону.

Інформцентр Студентського Спротиву

2.08. В Заречном райсуде г.Сумы судили десятерых иногородних участников акции, причем каждого по отдельному делу. Они обвинялись в хулиганстве - ругательстве матерными словами. Из документов в деле фигурировали протоколы задержания, рапорта сотрудников милиции, проводивших задержание, объяснительные свидетелей и самих обвиняемых. За ходом судебных заседаний наблюдали представитель Нины Карпачевой (уполномоченная по правам человека в Украине), Иван Корчистый - судья, отказавшийся признать Юрия Вередюка убийцей донецкого журналиста Александрова, нардеп Юрий Луценко.
Защищал обвиняемых адвокат, который также является представителем омбудсмена и специально прибыл из Киева.

К вечеру стало известно, что все 12 человек, содержавшихся в Сумах, были отпущены решением суда. Срок содержания под стражей двух человек в Краснопольском РОВД истекает утром 4 августа. Условия содержания нормальные. По мнению депутата Ю.Луценко, суд, скорее всего, их отпустит.
Один из организаторов акции протеста Олег Медуница сообщил, что студенты отошли от Сум на 40 километров. На дороге их встречали работники милиции, заявлявшие, что снимают с себя ответственность за безопасность участников похода. К 4 августа ожидается приход студентов в Недригайлов, где намечено пикетирование райгосадминистрации. По словам О.Медуницы, количество участников похода будет постепенно увеличиваться до 80-120 человек.

Жителей палаточного городка уведомили о требовании горисполкома до 6 августа демонтировать палатки и восстановить газон за свой счет. В противном случае городские власти намерены обратиться в суд.

Участники акции протеста уходить из сквера Шевченко не собираются.

Владислав Ивченко, Диана Ольшанская, «Данкор online»

В понедельник 2 августа в Сумы приехали нардеп Юрий Луценко и два представителя уполномоченного по правам человека в Украине. Цель визита - юридически защитить задержанных студентов.

Юрий Луценко:

-В 5.30 мы посетили Ковпаковское отделение милиции, где обнаружили шестерых задер

"Данкор online"
view counter
view counter
Поклик пращурів (0+) Кріс Сандерс (США, 2019)
Поклик пращурів (0+) Кріс Сандерс (США, 2019)
Кино Космос
14:45— 60грн. 18:40— 60грн.
Їжак Сонік (0+) Джефф Фоулер (Японія, США, Канада, 2020)
Їжак Сонік (0+) Джефф Фоулер (Японія, США, Канада, 2020)
Кино Космос
12:45— 55грн. 16:45— 60грн
 
Собаки
Театр ТЮЗ
18.00
 
Концерт
Концерты Филармония
18.00
view counter
8
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
30
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
17
Чемпионат Украины по хоккею на траве
Чемпионат Украины по хоккею на траве
Чемпионат Украины по хоккею на траве
Чемпионат Украины по хоккею на траве
Чемпионат Украины по хоккею на траве
Чемпионат Украины по хоккею на траве
12
В Сумах прошел чемпионат Украины по художественной гимнастике
В Сумах прошел чемпионат Украины по художественной гимнастике
В Сумах прошел чемпионат Украины по художественной гимнастике
В Сумах прошел чемпионат Украины по художественной гимнастике
В Сумах прошел чемпионат Украины по художественной гимнастике
В Сумах прошел чемпионат Украины по художественной гимнастике
7
"Барса" (Сумы) - "Арсенал-Киев" (Киев) - 1:0
"Барса" (Сумы) - "Арсенал-Киев" (Киев) - 1:0
"Барса" (Сумы) - "Арсенал-Киев" (Киев) - 1:0
"Барса" (Сумы) - "Арсенал-Киев" (Киев) - 1:0
"Барса" (Сумы) - "Арсенал-Киев" (Киев) - 1:0
"Барса" (Сумы) - "Арсенал-Киев" (Киев) - 1:0

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.