Дмитро Лантушенко: «Міська влада мусить бути підзвітна сумчанам»

Кандидат на посаду сумського міського голови від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Дмитро Лантушенко розповів, чому вирішив брати участь у виборах, що хоче змінити у місті і як це зробити.

Зараз молодий та перспективний політик очолює обласне управління молоді та спорту, а також є членом виконкому Сумської міськради.

Командна гра

- Пане Дмитре, розкажіть, чому Ви вирішили брати участь у виборах міського голови?

- Висування моєї кандидатури - рішення не тільки моє, а й моєї команди, людей, які мене підтримують і вірять у мене. Це підсумок останніх півтора років мого життя, коли я став чиновником облдержадміністрації та членом міськвиконкому. Весь цей час практично з усіх стратегічних питань - тарифи, транспорт, комунальне господарство - я був в опозиції до міської влади, особисто мера та його заступників. Але рішення, з якими ми, представники громадськості, були категорично не згодні, все одно приймалися. І я зрозумів: аби не бути просто спостерігачем, а впливати і досягати прийняття необхідних місту рішень, треба бути представленим у владі не тільки мені, але й моїй команді. У мене є своє бачення, як має розвиватися місто, і я чітко зрозумів, що поодинці, без команди, у міській владі щось змінити неможливо. Тому тепер я йду не в кабінети до чиновників, щоб переконувати їх у чомусь, а до людей, щоб вони підтримали мою програму.

- Хто саме складає команду Дмитра Лантушенка?

- Ми презентували 42 кандидатів у депутати міськради від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Усі вони, без винятку, заявили про себе на своїх посадах або в якості лідерів громадської думки, волонтерської діяльності, участі в АТО. За жодним з них немає якогось скандального шлейфу, але всі вони мають чітке розуміння того, як потрібно працювати на благо міста. Серед відомих прізвищ - нинішній керівник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко, голова міського управління освіти Антоніна Данільченко, директор школи №3 Ольга Волошина, командир 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади Валерій Ісмаїлов, член збірної команди України з легкої атлетики Віталій Корж, хірург дитячої лікарні Святої Зінаїди Володимир Ставничий та інші.

- Важливим чинником команди мера є його заступники. Якщо виграєте вибори, вже знаєте, хто допомагатиме Вам в мерії?

- Я сподіваюся, що моїм заступником погодиться стати Микола Трофименко. Це відомий управлінець, який у свій час очолював «Сумихімпром», кілька років був першим заступником міського голови. Вважаю, що його досвід та менеджерські якості будуть корисні Сумам. Переговори з Миколою Олексійовичем ще не завершені, але я сподіваюся, що він буде в нашій команді.

- Ви є членом команди БПП «Солідарність». Чи готові Ви у своїй діяльності рахуватися з лінією партії та її принципами, чи збігається Ваша думка з ними?

- На щастя, думки з основних питань у мене і в партії завжди збігаються. Я перебуваю в команді президента Петра Порошенка, а на рівні області - в команді голови Сумської облдержадміністрації Миколи Клочка, який особисто підтримав мене у рішенні балотуватися в мери.

Чого хочуть сумчани

- Ви досить активно ведете передвиборчу кампанію, мали вже близько сотні зустрічей з сумчанами. Які враження від цих заходів?

- Головне враження: нинішня міська влада зовсім відірвана від людей. На всіх зустрічах у дворах та в трудових колективах я просив присутніх назвати прізвище депутатів міськради їх округу. Так от, лише одна людина з півсотні могла назвати свого депутата. Всі інші про депутатів не чули і не бачили їх. Люди дуже злі на міську владу за таку байдужість. Щоб виправити цю ситуацію, ми зареєстрували проект рішення міськради, який зобов’язує депутатів раз на рік звітувати перед своїми виборцями. На жаль, нинішня міська рада не проголосувала за цей проект. Сподіваюся, що нова Сумська міська рада підтримає нашу ініціативу, і це стане одним з перших її рішень. Депутати мусять працювати на округи не раз на п’ять років, перед виборами, а кожного дня. Міська влада мусить бути підзвітна сумчанам.

- Складіть ТОП-3 міських проблем, про які говорили сумчани.

- Перше питання - це, звісно, житлово-комунальні послуги, точніше, повний безлад, який твориться у Сумах з цього приводу. Жителі ніколи не вибачать цій міській владі подвійні квитанції за послуги жеків, шалені борги КП «Сумижитло», якому жителі сплачували, а послуг у належному обсязі не отримували. Друга проблема - це громадський транспорт. Чому не розвивається комунальне підприємство, чому мало нових тролейбусів, чому вони ходять не в тому місці і не в той час? Також людей хвилює ситуація з маршрутками, власники яких самовільно підвищують ціну на проїзд, можуть оголосити страйк, коли хочуть. Третє питання – це пільги. Люди хочуть, щоб міська влада допомагала їм у цей важкий період економічної кризи.

Що робити

- Під час роботи членом виконкому Ви часто голосували не так, як мер і його команда, особливо під час розгляду резонансних питань, наприклад стосовно маршруток. Чому так?

- У питанні тарифів для маршруток, де міська влада, заявляючи «ми з народом», відкрито грала і грає на боці перевізників. Ми пам'ятаємо події минулого року. Я сказав - не голосуватиму без повного розрахунку економічної обґрунтованості підвищення ціни проїзду, але рішення все одно було прийнято. Його скасувала сесія міськради - і перевізники розпочали страйк. Я казав: давайте розривати договори з перевізниками, призначимо конкурс, пояснимо людям, чому виникли проблеми з транспортом - і вони нас підтримають, тому що ми будемо гарантувати, що ціна проїзду залишиться незмінною. Але міська влада замість 24 позовів про розрив договорів ледве-ледве подала один - і той потім через пару місяців забрала з суду: мовляв, ми вже домовилися, питання вирішилося. Очевидно, у них є свої інтереси в цьому бізнесі. Сьогодні ми вже їздимо ввечері по 4 грн., і якщо ми не дамо відповідь у день голосування 25 жовтня, то через пару місяців будемо їздити по 4 грн. вже протягом всього дня. І в цей час ніхто не говорить про розвиток комунального транспорту, хоча це єдиний вихід, щоб комунальне підприємство забирало економічно вигідні маршрути перевезень, а не закривало неприбуткові для перевізників.

- Залишається проблема і з міським житлово-комунальним господарством.

- Так, пару місяців тому людям почали приходити по дві платіжки, а деяким - і по три. Хто-небудь вийшов у ЗМІ, пояснив, що відбувається і чому? Ні, кажуть, платіть «Сумижитлу» - і все. А тепер повідомляють, що у «Сумижитла» 30 млн. грн. боргу перед приватними жеками та постачальниками послуг, і ті гроші, які щомісяця надходять від мешканців як оплата послуг, йдуть виключно на погашення заборгованості, а не на виконання цих послуг. Хто компенсуватиме заборгованість «Сумижитла» перед населенням? Хто, нарешті, однозначно скаже, по якій з двох платіжок платити? Місто поділили на 4 частини, завели чотири різні жеки - а відповідальність за ситуацію і за гроші населення хтось поніс? Ось це і є «професіоналізм» міської влади. І коли заступник мера Іван Бортник оголошує, що місто не готове до опалювального сезону, а міський голова Олександр Лисенко саботує цей процес - це теж свідчення непрофесіоналізму. Команда нездатна вирішувати ці питання - так навіщо вона потрібна?

- Стало відомо про Вашу ініціативу стосовно будівництва нового дитсадка в 12-му мікрорайоні.

- Так, це дуже важливе питання. Протягом останніх десяти днів ми щодня зустрічаємося з жителями 12-го мікрорайону, і всі вони говорять про одне й те саме: у районі дуже багато маленьких дітей, катастрофічно не вистачає дитячого садка і школи. Житлові будинки щороку додаються, але ніхто не думає про об’єкти соціальної сфери. Тепер нами розроблений проект нового дитсадка в 12-му мікрорайоні, щоб уперше за всі ці роки в Сумах почалось будівництво об'єкта соціальної інфраструктури. Ми повинні припинити практику роздачі землі під забудову за кілька квартир, а зобов’язувати будівельників створювати також об’єкти соціальної інфраструктури – такі, як дитсадки. Окрім цього, ми будемо намагатися, щоб уже у бюджеті наступного року були заплановані кошти на будівництво дитсадка - це близько 30 млн. грн. Реалізуватиме цей проект уже наступний депутатський корпус. Сподіваюся, там буде достатньо представників нашої політичної сили.

- Пане Дмитре, Ви вже знаєте, що будете робити в першу чергу, якщо виграєте вибори і станете міським головою?

- Перше, що я забезпечу, це буде відкритість міського бюджету, особливо його витрат. Ми відкриємо всі реєстри, щоб кожен сумчанин міг дізнатися, чим володіє місто і як це майно використовується. Друге - системне рішення проблем транспорту. Приватні перевізники не повинні впливати на жителів, шантажуючи їх. Ми виключимо саму можливість шантажу. Третє - підготовка до опалювального сезону. Якщо не робити це з усією відповідальністю і швидко, в місті настане колапс. Ну і четверте першочергове завдання - зовнішній вигляд міста: зараз це місто реклами і площин, часто встановлених незаконно, які ніхто не хоче знімати. Але залишати це в такому вигляді і далі неможливо - це ж обличчя міста!

Головне - не вік, а бажання працювати

- Ви досить молодий кандидат. Чи не було закидань, що Вам не вистачить досвіду для роботи мером?

- Так, такі закиди були, але я завжди кажу, що молодість той мінус, який швидко минає. До того ж я іду працювати не сам, а в команді з досвідченими управлінцями. Ну і приклади молодих та успішних мерів в Україні є. Володимир Гройсман очолив Вінницю у 28 років, Юрий Бова досить рано став міським головою Тростянця, обидва зробили для своїх міст досить багато. То головне не вік, а бажання працювати на користь міста. В мене це бажання є.

- Ця перевиборча кампанія обіцяє бути досить гарячою, а може, й брудною. Чи готові до критики та звинувачень з боку політичних опонентів?

- Повністю бути готовим до потоку критики та негативної інформації не виходить, але я намагаюся зберігати внутрішній спокій, оскільки впевнений у правильності свого рішення. Найгірше, коли ти вважаєш людей або команду дружніми, а вони починають відверте цькування, пояснюючи це тим, що ми стали політичними конкурентами. До цього призвичаїтися важко. Але я вірю в сумчан. Знаєте, наше місто – місто вільних людей. Нам ніхто не може нав'язати думку. В Сумах не спрацьовує адміністративний ресурс, бо люди тут завжди можуть вийти на площу, на наш, сумський, Майдан і висловити свою незгоду. На відміну від інших українських міст, у Сумах завжди було нормою, що 100-200 людей можуть зажадати, щоб до них з відповіддю вийшов мер чи голова обласної адміністрації. І це добре та правильно. Впливати на події міського життя повинна саме громада, а не тільки представники влади. Кожен з нас на своєму місці може зробити для міста щось корисне.

- Ви вже півтори роки працюєте начальником обласного управління молоді та спорту. Який досвід винесли для себе з перебування на посаді?

- Я досі не вважаю себе чиновником. Намагаюся мінімізувати бюрократичні перепони у роботі управління. Всі проблеми намагаюся вирішувати не розмноженням паперів, а телефоном, розмовою, домовленостями. Намагаюся не бути бюрократом, не боятися іти проти системи, змінювати роботу на краще. Досить багато вдалося зробити, при цьому управління працює успішно, в нас суттєво збільшився бюджет. 

Петро Номов 

Окрема думка:

Микола ТРОФИМЕНКО, підприємець, кандидат у депутати Сумської обласної ради від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» 

«На сьогодні я є представником ділових кіл міста Суми та Сумської області, людей, які працюють у реальному секторі економіки. Ці люди не бачать себе у виконавчій владі, але їм небайдуже, що робиться в місцевому самоврядуванні, які проблеми турбують населення.

Дійсно, сьогодні в країні склалася непроста ситуація, але з неї є вихід. Для цього до влади повинно прийти якомога більше молодих людей, які бажають працювати, є вмотивованими та амбітними. Зрозуміло, якщо всі ці якості у них будуть, то будуть і результати, і підтримка як з боку підприємницького середовища, так і інших.

Ми вдячні тим шанованим людям, які багато сил віддали місту і області. Але зараз прийшов час дати дорогу молодим. Бо за ними – майбутнє. Тому ми допомагаємо як морально, так і матеріально кандидату на посаду сумського міського голови Дмитру Лантушенку. Адже в нього є той необхідний потенціал, якого зараз потребує місто Суми. 

Микола КЛОЧКО, голова Сумської обласної державної адміністрації, голова Сумської обласної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» 

- Команда сумської «Солідарності» - це команда фахівців, які мають значний досвід роботи у різних сферах. Особисто для мене дуже показовою є присутність у нашій команді Миколи Трофименка - людини, яка має величезний управлінський досвід і в сфері міського господарства (свого часу він обіймав посаду першого заступника сумського міського голови), і в сфері ЖКГ, і в сфері підприємництва: у той час, коли він працював керівником «Сумихімпрому», підприємство дійсно розвивалося. Це людина, яка має показову історію успіху, але водночас є досить скромною. Микола Трофименко допомагає Дмитру Лантушенку, допомагає всій команді «Солідарності» на Сумщині. Це і є справжній командний дух.

Упевнений, що на цих виборах люди, які довели країну практично до катастрофи, отримають «червону картку». До влади повинні прийти люди з незаплямованою репутацією, молоді люди, які впевнено рухаються вперед. Тому необхідно підтримувати молодь.

Для мене показовим є приклад Володимира Гройсмана, який став мером Вінниці у 29 років. У нього повірили, його підтримали. І що ми бачимо зараз – Вінниця стала прикладом для багатьох міст України. Я повірив у Дмитра Лантушенка. Молодість не є недоліком, вона дуже швидко минає. Дмитро Лантушенко пройшов перевірку політичною і громадською діяльністю, у тому числі й Майданом, вистояв, не зламався. Його принципова позиція як члена виконкому Сумської міської ради достойна поваги. Дмитро відстоює свою виважену позицію з усіх важливих для міста питань: тарифи на проїзд, незаконні забудови, проблеми житлово-комунального господарства. Він не боїться брати на себе відповідальність. І це – найголовніше. Тому я підтримую кандидатуру Дмитра Лантушенка на посаду сумського міського голови. 

®

view counter
view counter
8
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
30
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
17
Чемпионат Украины по хоккею на траве
Чемпионат Украины по хоккею на траве
Чемпионат Украины по хоккею на траве
Чемпионат Украины по хоккею на траве
Чемпионат Украины по хоккею на траве
Чемпионат Украины по хоккею на траве
12
В Сумах прошел чемпионат Украины по художественной гимнастике
В Сумах прошел чемпионат Украины по художественной гимнастике
В Сумах прошел чемпионат Украины по художественной гимнастике
В Сумах прошел чемпионат Украины по художественной гимнастике
В Сумах прошел чемпионат Украины по художественной гимнастике
В Сумах прошел чемпионат Украины по художественной гимнастике
7
"Барса" (Сумы) - "Арсенал-Киев" (Киев) - 1:0
"Барса" (Сумы) - "Арсенал-Киев" (Киев) - 1:0
"Барса" (Сумы) - "Арсенал-Киев" (Киев) - 1:0
"Барса" (Сумы) - "Арсенал-Киев" (Киев) - 1:0
"Барса" (Сумы) - "Арсенал-Киев" (Киев) - 1:0
"Барса" (Сумы) - "Арсенал-Киев" (Киев) - 1:0

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.