Блоги

Сумська влада ховає інформацію від людей

Під час нещодавніх дебатів з міським головою м. Суми я підняв проблему непрозорості міської влади. Зокрема мене непокоїть закритість депутатських комісій, а саме: відсутність протоколів засідань депутатських комісій Сумської міської ради на сайті мерії. Мінаєв категорично це заперечив і заявив, що Сумська міська рада відкрита і прозора, як ніяка інша в Україні.

Робота в депутатських комісіях є одним із обов’язків депутата місцевої ради, і хоч рішення комісії носять рекомендаційних характер, часто воно є визначальними.

Цілком логічно, що виборці мають право знати, як голосує той чи інший депутат або які питання розглядаються на засіданні комісії. Так, наприклад, з протоколів бюджетної комісії можна дізнатися про пріоритети фінансування, з протоколів комісії з коммайна  – які приміщення здаються в оренду без конкурсу.

Проте  влада на чолі з Геннадієм Мінаєвим, яку найняла сумська громада, думає по-іншому. Трохи історії. На початку 2013 року, завдяки розміщеним на сайті мерії протоколам комісії, мені вдалося розкопати оборудки з приміщенням по вулиці Воскресенська, 6. Проте після публікації матеріалу з сайту мерії всі протоколи комісії зникли.

У травні 2013 року ГО «Бюро аналізу політики» направила запит на публічну інформацію міському голові з проханням надати протоколи засідань земельної і майнової комісії. Тоді протягом 5 днів на електронну скриньку «Бюро аналізу політики» було надіслано запитувану інформацію.

 

3 липня 2013 року «Бюро аналізу політики» знову надіслало лист з проханням все ж таки оприлюднювати протоколи комісій на сайті Сумської міської ради.

Не отримавши відповідь, 7 серпня 2013 року представник «Бюро аналізу політики» звернувся до канцелярії міської ради. Там йому вручили копію відповіді, яка начебто була раніше відправлена поштою. Лист датований 15 липня і містить посилання на розділ сайту, де мали б бути протоколи.

Як виявилося, за даною посилкою ніяких протоколів немає. Проте якщо скористатися пошуком за допомогою Google.com тільки по сайту meria.sumy.ua, можна побачити, що ці документи насправді є на сайті. Але розділ, у якому вони знаходяться, прихований і доступний лише адміністратору сайту. Очевидно, прихованим розділ став за вказівкою керівництва управління правового забезпечення, внутрішньої політики та зовнішніх відносин.

8 серпня ГО «Бюро аналізу політики»  знову направила запит на публічну інформацію щодо надання протоколів засідань комісії. А вже 13 серпня мерія надіслала лист, у якому відмовилася надати інформацію.

У своїй відповіді чиновники  посилаються на рішення виконавчого комітету Сумської міської ради №340 від 16 липня 2013 «Про затвердження Положення про порядок організації доступу до публічної інформації, що знаходиться у володінні Сумської міської ради та її виконавчих органів», згідно з яким протоколи депутатських комісій не мають ознак публічності. Отже доведено, що Сумська влада приховує від громадян процес розпорядження майном громади. Це свідчить про ігнорування цивілізованих принципів місцевого самоврядування і цілком суперечить деклараціям міського голови про прагнення до європейських цінностей.

view counter

Комментарии

              гость

правильный ход...но власть - это бизнес, а отсюда всякие междусобойчики,чтобы иметь свой гешефт....а вот как, наверное подключать прокурорских  

              гость

народ молчит не в теме, власть в теме и тоже молчит, поэтому так и будет Cash

ЧИЛАВЕК

Медун где заява прокурору по фактам порушень закону. ТЫ ТУПОЙ ТРУСЛИВЫЙ ТРЕПАЧ. Ничего не поменяется, если ты будешь только блогом заниматься, и чем этот холуй клочко занят, его дебила эта проблема не интересует. Естественно безникикий боров тоже ничего делать не будет, он только пердеть может.

view counter
view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.