Блоги

"ЄВРОПЕЙСЬКІ СУМИ"?

ЗВЕРНЕННЯ депутата Сумської міської ради Олександра Байдака до засобів масової інформації з приводу ситуації, яка склалася у СМР стосовно прийняття рішень

29 січня 2015 року

Чергова (XLVII) сесія Сумської міської ради (СМР), яка відбулася 28 січня 2015 року, змусила мене, як депутата, звернутися з цією інформацією до ЗМІ та правоохоронних органів. Вся справа в тому, що останнім часом на сесіях СМР міським головою м. Суми Олександром Лисенком, який одночасно є головуючим на засіданнях, грубо порушується регламент роботи СМР в частині прийняття рішень.

Так, вчора після розгляду всіх питань затвердженого порядку денного, Олександр Лисенко запропонував депутатам знову повернутися до порядку денного. У цей момент депутатом і головою фракції «Європейські Суми» Анатолієм Жуком «з голосу», був внесений проект рішення, про передачу в господарське відання Управлінню капітального будівництва та дорожнього господарства СМР майже 4,5 га земель багатоповерхової забудови в районі вулиці Інтернаціоналістів (колишня недобудова компанії НОМАК).

Дана пропозиція згодом набрала необхідну кількість голосів і всупереч закону та регламенту була затверджена і проголосована депутатами міської ради, як повноцінне рішення. Варто зазначити, що органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. А регламент є документом, яким регулюються правові засади діяльності СМР. Але вчора головуючим на сесії Олександром Лисенком ці правові засади були грубо порушені, а саме:

1. Порушені вимоги ч. 3 ст. 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" - проект рішення оприлюднений за 20 днів до дня голосування.
2. Не виконанні умови статті 30 регламенту – проект рішення не був завізований належним чином.
3. Грубо порушені вимоги статті 37 регламенту – проект рішення не був роздрукований і наданий депутатам на розгляд, а профільна депутатська комісія не розглядала цей проект рішення на своєму засіданні.

Саме тому, що останнім часом подібна практика прийняття рішень стала для СМР ганебною нормою, а прийняте рішення не має соціально-важливого значення і більш схоже на вирішення особистих інтересів за рахунок громади нашого міста, я змушений підняти це питання і звертаюся з офіційною вимогою до міського голови ВЕТУВАТИ дане рішення Сумської міської ради, як протизаконне.

В іншому випадку я залишаю за собою право звернутися до правоохоронних органів і суду.

З повагою,
депутат СМР Олександр Байдак

view counter
view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.