Блоги

Як нам знайти свого Вашингтона?

Чим частіше будемо міняти владу, тим скоріше натрапимо на свого Вашингтона

Кількість і швидкість, з якою ЦВК реєструє кандидатів у президенти, нагадує автомат з продажу штучних товарів.  До того ж, автомат якийсь зіпсований. Ви намагаєтесь купити пачку сигарет. Вкинули гроші, натиснули кнопку і замість одної пачки машина починає видавати вам безкінечну кількість упаковок. Ви набили товаром вже всі кишені, пазуху, а машина все не зупиняється.  Хоч караул кричи.

Знаходяться ще люди, які кажуть: на вибори не підемо, нема з кого вибирати. Якого  біса їм ще треба? Мабуть, самі не знають, хто їм потрібен. Але цих виборців не дуже багато. Видимо-невидимо таких, що навіть проголосувавши за когось, дуже скоро здіймають ґвалт: президент не такий!  Відставка! Імпічмент!

 Заглянемо в історію. Леонід Кравчук недопрацював навіть тодішній, встановлений конституцією, чотирирічний строк.  Під тиском громадськості змушений був погодись на дострокові вибори президента.

 Вибрали Леоніда Кучму. Президентський строк був збільшений до 5-ти років. Ще не закінчися другий строк Кучми, а народ вже лютував: «Кучму геть!». Почалась Помаранчева революція.

Кучму змінив омріяний демократами Віктор Ющенко, якого депутат Юхновський назвав месією.  Але і «месія» не сподобався. Проросійська частина політиків ненавиділи йог за західну орієнтацію, демократи ставили йому на карб відсутність економічних і політичних реформ.

На наступних виборах проросійські сили взяли реванш і привели до влади двічі «не судимого» Віктора Януковича. Цей тип не утримався в президентському кріслі  навіть перший строк. Змушений був утікати від Революції гідності до одвічного ворога України – до «братньої» Росії.

Отже, вибори у нас проходять за методом спроб і помилок. Тож чи не доцільно було б повернути у Конституцію України чотирирічний терміни перебування при владі президента і депутатів? Буде менше революцій.

Чим частіше будемо міняти владу, тим скоріше натрапимо на свого Вашингтона.

view counter

По тематике

Вячеслав Киричок
Прикол Зеленського. Блискуча відповідь Петра Порошенка

Зеленський шукає, як уникнути теледебатів. І ось йму здалося, що він винайшов ефектний вихід....

Вячеслав Киричок
Порошенко наздоганяє Зеленського - соцдослідження Центру Разумкова

Лідерка "Батьківщини" та кандидат в президенти Юлія Тимошенко не потрапить у другий тур виборів, її обігнали чинний президент Петро Порошенко...

Вячеслав Киричок
Зе і Ля. Змагання двох блазнів

Український парламент часто називають цирком. І це справедливо. Адже багато в парламенті блазнів. Вони розважають і веселять публіку, до якої...

Вячеслав Киричок
Вибори президента. Соціологічне дослідження SOCIS, 20 березня

Зеленський зберігає лідерство. Порошенко виходить на друге місце. Рейтинг Тимошенко впав....

view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.