Блоги

Сумські онлайн-медіа практично не використовують соцмережі як джерело інформації для новин

У регулярних читачів сумських онлайн-медіа побутує думка, що журналісти часто використовують соціальні мережі у якості джерел інформації. Проте детальний аналіз новинних стрічок показує, що відсоток новин «із соцмереж» на сумських сайтах є одним з найнижчих в Україні.

Такими є результати моніторингу ІМІ, який проводився з 2 вересня 2019 року. Моніторинг мав на меті виявити, які соціальні мережі та акаунти журналісти онлайн-медіа використовують найчастіше та в тематиці яких новин соціальні мережі використовують найбільше. Серед сумських ЗМІ аналізувалися п’ять онлайн-медіа (Данкор онлайн, 0542.ua, Сумські дебати, Sumy Today, The Sumy Post), по 50 матеріалів з кожної новинної стрічки. Всього було проаналізовано 250 новин, і лише чотири з них (1,6%) були написані на основі інформації з соціальних мереж.

Для порівняння, відсоток таких новин на харківських сайтах складає майже 10%, а в західноукраїнських онлайн-медіа – від 10 до 25%.

Серед сумських медіа двічі посилався на соцмережі Данкор онлайн, ще по одному разу – Сумські дебати і The Sumy Post. А сайти Sumy Today і 0542.ua за проаналізований період не опублікували жодної новини з використанням соціальних мереж.

Джерелами матеріалів у 50% матеріалів є акаунти офіційних осіб – народних депутатів та міського голови Конотопа. Ще по 25% новин посилалися на акаунти приватних осіб та неурядових організацій.

Facebook очікувано став головною мережею, на яку спиралися в новинах журналісти: 75% джерел інформації були взяті саме з цієї соціальної мережі. Решта – 25% новин – припали на Instagram.

Тематика новин, написаних сумськими медіа за інформацією із соцмереж, є досить різною – політика, День знань, культура. Так, Данкор онлайн, повідомляючи про результати голосування за зняття недоторканності, використав пости народних депутатів від Сумської області на своїх акаунтах у Facebook. Матеріал «Что думают сумские нардепы о снятии неприкосновенности» зібрав пости чотирьох депутатів від «Слуги народу» – трьох мажоритарників та одного «списочника».

Ще у одному матеріалі – «В Сумах дорисовали мурал Кузьмы Скрябина» – Данкор онлайн, посилаючись на акаунт громадської організації «Зелений театр «Суми», інформує читачів про завершення і відкриття чергового мурала.

День знань і його «відображення» у соцмережах стали приводом для двох новин у сумських медіа. Сумські дебати проінформували про пост міського голови Конотопа Артема Семеніхіна, де він похвалився фотографією доньки-першокласниці: «Мер Конотопа похвалився донькою-першокласницею».

Натомість The Sumy Post у схожому матеріалі «Сумські першокласники: фото з соцмереж» не стали фокусуватися на офіційних особах, розмістивши підбірку світлин із акантів сумчан в Instagram.

Що ж, соцмережі вже стали ще одним каналом комунікації в сучасному світі. І регулярне використання журналістами їх як джерела для новин стало нормою. Хоча, як показують результати моніторингу, сумські журналісти користуються ними не надто часто.

Олексій Захарченко, регіональний представник ІМІ у Сумській області

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО “Інститут масової інформації” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.