Блоги

Андрій Баль стане головним тренером команди «Космос» Терни?

На приїзд до Тернів тренера збірної України з футболу Андрія Баля та начальника команди Ігоря Черкасова чекали ще наприкінці літа.

Майже напередодні презентації «Програми розвитку футболу на Сумщині на 2011-2015 роки», яку на стадіоні «Ювілейний» представили президент обласної федерації футболу, голова ОДА Юрій Чмирь та перший заступник голови обласної федерації футболу Андрій Грек, до селища приїхали керівники збірної. Планувався й приїзд головного тренера Олега Блохіна, але не судилося. Адже за кілька днів збірна проводила товариську гру з болгарами - Блохін залишився в Києві.

За словами Юрія Чмиря в області планується будівництво значної кількості футбольних майданчиків для дітей, відкриття секцій та гуртків за місцем проживання, створення нових футбольних шкіл, в яких працюватимуть кваліфіковані тренери.

На зустрічі з тернівськими шанувальниками Андрій Баль зазначив, щоб збірна України складалася із сильних футболістів, необхідно вже зараз на сучасній основі розвивати дитячий футбол - і в містах, і в селах…

Значить, є надія, що й фахівці, які опікуються всеукраїнським футболом, і влада на місцях, врешті-решт усвідомлять, що успіхи великого футболу розпочинаються з дворових майданчиків, де дітвора гайсає за «смуглястим», а тренери навчають їх майстерності.

Хочеться вірити, що обласна програма розвитку футболу дасть поштовх  у розвитку цього самого футболу не тільки в обласному центрі, а й в регіоні в цілому.

Чому ж приїжджали Андрій Баль та Ігор Черкасов до Тернів? Дехто з уболівальників навіть розмріявся, що відомий в минулому футболіст, а зараз відомий тренер очолить місцевий «Космос», який свого часу був чемпіоном області. А тепер, зайнявши друге місце в першості Недригайлівського району, сподівається наступного року виступати на обласному рівні.

Та мрії (про тренерство в Тернах) Андрій  Михайлович розвіяв, зазначив, що й у збірній роботи досить багато. А чемпіонат Європи в Україні - не так уже й далеко…Проте Андрій Баль та Ігор Черкасов, а разом з ними й відомий меценат Сергій Осиковий (народився й виріс у Тернах - І.Ж.) приїхали не з пустими руками: привезли подарунок -  футбольну форму для дублюючого складу «Космосу», тобто для учнів місцевої школи. І як же іскрилися очі в юних футболістів, коли кожен гравець отримував комплект із рук Баля, Черкасова, а чи Осикового!

Це ж не тільки пам'ять , а й старт у справжній футбол! Головне, щоб надалі він підкріплювався не тільки формою та ентузіазмом, а й майстерністю. Сподіватимемося, що так воно й буде…

- Завдяки приїзду до нас шанованих гостей, - сказав на зібранні селищний голова Ігор Борисовський ( до речі, в не такому вже й далекому минулому непоганий футболіст), - у наших юних футболістів зажевріла не тільки надія про виступи у великому футболі, а переконаність у тому, що й сільські хлопці зможуть грати за відомі команди (гравцем «Космосу» Максимом Ганжою нині цікавиться ФК «Суми» - І.Ж.).

Приклад для тернівчан є - Андрій Баль, який народився в с.Розділ, що на Львівщині. Звичайно, поки що їх він не буде тренувати. Адже  «космонавтів» тренує відомий в області спеціаліст Анатолій Антонов, який надіється, що як і тридцять років тому, приведе команду до чемпіонства.

Ця зустріч переконала, що й обласна, й районна ( голова Недригайлівської  райдержадміністрації Олексій Коренєв взяв також активну участь у заході - І.Ж.), й селищна влади мають спільне бачення розвитку футболу на Сумщині - розпочинати необхідно з дитячого футболу…

Довідка. Заслужений майстер спорту Андрій Михайлович Баль народився в с. Розділ Львівської області. Грав за команди «Карпати» Львів, «Динамо Київ, «Маккабі» Тель - Авів. Досягнення в футболі:чемпіон юнацького чемпіонату Європи (1976 р.), чемпіон юніорського чемпіонату світу (1977 р.),чемпіон молодіжного чемпіонату Європи ( 1980 р.), бронзовий призер літніх Олімпійських ігор (1980 р.),учасник чемпіонатів світу (1982 та 1986 р.р.), володар Кубка кубків УЄФА (1986 р.), чотириразовий чемпіон та володар Кубку з футболу СРСР. Нині - тренер національної збірної України.

view counter
view counter
view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.