Блоги

Президент поїхав. Пристрасті вщухли. Тепер по суті…

Хто хоче бачити тільки калюжу – ніколи не побачить зоряне відображення на воді… Вічна істина

Хотів зробити цей запис ще минулого тижня. Але, щоб не обговорювати, що ж сталося з яйцями сумських заводчан (і чи взагалі щось сталося?), пишу зараз.

Про висвітлення візиту  В.Януковича на Сумщину – лише маленька ремарка. Коли читаєш, що Президент на 40 хвилин запізнився, а на плацу мерзли кадети і журналісти, яких (журналістів) завели-таки погрітися в Корпус – просто серце болить за «заморожених» дітей.

Я був у Кадетському корпусі з 9.00 до 12.30, причому, маже весь час не в приміщенні. Так от, особовий склад вивели на фінальну репетицію (вже з Єжелем і Табачником) о 10.10, і о 10.30 кадети повернулися в розташування. До 11.15 на плацу ніхто з дітей не мерз, всі знаходилися в теплому приміщенні, навіть троє прапороносців змінювалися по черзі. Звідки це твердження, що діти мерзли? Недогледіли, чи це художній прийом такий? Пам’ятаєте, у відомому фільмі «…Маленька брехня породжує велику недовіру, Штірліц!». Але це так, до слова…

По суті візиту.

Кадетський корпус. Президент на власні очі побачив, який класний навчальний заклад відроджено його указом. І чому Суми так очікували цього рішення. Його позиція: набір 2012 року, як і заплановано, 600 кадетів, наступний рік – збільшення до 1000 юнаків. 

Міністр оборони Єжель від побаченого просто був приголомшений. Каже, що в Україні з нашим Кадетським корпусом просто немає чого порівнювати. Інші мають вчитися у сумчан, які повинні бути ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою (а їх всього 18). Повністю підтримав комплектацію Корпусу офіцерами-вихователями, викладачами і психологами, та дав «добро» на відкомандирування необхідної кількості військовослужбовців (понад 40 офіцерів).

Міністр освіти Табачник (до речі, надав величезну допомогу у створенні Корпусу) передбачає на потреби сумського закладу на 2012 рік фінансування у 20 мільйонів гривень. Це означає просту річ: область не лише зможе заощадити 7 мільйонів свого бюджету і використати їх на капітальні видатки соціальної сфери, на лікарні чи школи (бо фінансування Корпусу піде вже не з обласного бюджету), але й залучити 20 мільйонів додаткових коштів з Києва.

Про такі «дрібниці», як збереження однієї з візитних карток Сумщини, відродження наших же традицій і якісна освіта та виховання сотень наших хлопців я навіть не кажу…

ТЮЗ. Відродженням Театру для дітей та юнацтва Сумщина створила прецедент. Прецедент, до речі, означає ПЕРШИЙ, ПРИКЛАД ДЛЯ НАСЛІДУВАННЯ. Нічого подібного в інших регіонах не було. Міністр культури Кулиняк, за підсумками відвідування з Президентом нашого ТЮЗу, наступного дня проводив всеукраїнську селекторну нараду. Ділився враженнями, м’яко кажучи…

«Насосенергомаш» і «Крафт Фудз». 20 мільйонів інвестицій і 40 мільйонів інвестицій. Вже реалізованих. В Тростянці Янукович побачив виробничий комплекс, на місці якого рік тому був пустир. На черзі – логістичний центр, проектною вартістю 50 мільйонів доларів інвестицій.

Власники і менеджери цих підприємств – не благодійники, і не альтруїсти. Вони дуже прискіпливо рахують гроші, і дуже обережно їх вкладають. І, як би не критикували наш інвестиційний клімат, на Сумщину інвестиції приходять. Реалізуються. Розширюються. Ще раз, по-іншому  сформулюю одну істину: бізнес вкладає гроші тільки туди, де є майбутнє.

В Сумщину гроші вкладають.

І насамкінець. Багато написано і сказано про те, як Юрій Чмирь показав Президенту, ЩО зроблено за рік-півтора. І про те, як Президент побачив, що зроблено на Сумщині. Але цей запис, в принципі, не про посадовців, київських чи місцевих.

Акцент, мабуть, треба зробити на тих, ДЛЯ КОГО це зроблено. Для дітей, які в гідних зручних умовах зможуть долучитися до «розумного, доброго, вічного». Для юнаків, які отримують гарну освіту  і путівку в життя. Для працівників, у яких з’явилася робота і зарплата.

Взагалі, для всіх людей, у житті яких після 20 років руйнації бодай щось відбудовується. 

Фото

Комментарии

Гость
Гость

шозабред с другой стороны

Иринаш

Рома, шо так все плохо? Сходи еще на ОДТРКа и там оды хвальбы пропищи, может заметят, поймут, простят и работу дадут. Хотя читаеш и складывается такое впечатление, что это ты отец кадетского корпуса, ТЮЗа и т.д., а Чмырь только примазался к твоим заслугам.

СФ

Почитал евгена охрименка.

ну да, прахвесар и всьо такое.

А что возразить по существу против  петренка,  кроме эмоций шо "вын поганий" и "пика протывна" ? протывна согласен, так не ходи  и не смотри. я вот не ходил, он мне не вперся никуда.

ТЮЗ, лицей - это еще может быть и дерибан, а крафт не та контора. Там каждую копейку, верней цент считают. Компрессорный тоже не тот совецкий завод. Могли бы вложить в любое другое место.

Лицей - это на 600-1000 меньше потенциальных преступников.

Я за яныка не голосовал и не буду и не советую, они там все бандиты. Но думать надо головой, считать калькулятором. А не ж..й.

Роман Петренко

 
Иринаш написал:
Рома, шо так все плохо? Сходи еще на ОДТРКа и там оды хвальбы пропищи, может заметят, поймут, простят и работу дадут. Хотя читаеш и складывается такое впечатление, что это ты отец кадетского корпуса, ТЮЗа и т.д., а Чмырь только примазался к твоим заслугам.

Да, не увядает старая любовь Smile

Гость

Рома, а ты заметил, что твой блог и здесь, и на Всы Сумы по итогу заканчивается на сексуальной ноте? )) и не весна ж вроде ))

СФ

еще один показательный момент:

Ну вот был тут янык. Он же для чегото приехал, что-то ВАЖНОЕ происходило.

О визите президета ни одна пресса толком не написала. Можно его любить/не любить, но ФАКТЫ перечисленные петренком я думаю были в официальных пресс-релизах. В газетах читаем - "бля-бля-бля  бандюкович поморозил яйца сумчанам. Вороны каркали. Машины бибкали". Он приехал чтобы алкашей в хлебный   за чекушкой не пустить? Алкашам это важно.

Я понимаю когда это делает п..рама, но ни одна газета ничего толком о визите не написала. Хотя написали дохера.

Ивченко как ведущий жруналист данкора не тянет. Не надо оправдываться что это сайт, в газете у вас тоже самое.

Это проблема не только данкора.

Журналисты в Сумах разучились отличать важное от бреда, факты от эмоций, свои домыслы от реально сущесвующего. Кагбы все нормально, но когда сравниваю со статьями 10-летней давности - был же уровень и были Журналисты...

Десятки лучших журналистов уехали из Сум, те что остались - не умеют работать либо не хотят.

А журналистика несет важные социальные функции, не зря на Западе с ними так носяться.

Именно так люди стают былом - их беспекоит спереди жрачка, сзади дерьмо. А  мясокомбинаты в их мире не сущесвует.

В Сумах не журналисты, а гавно.  имхо. 

без ника..

 
СФ написал:
Журналисты в Сумах разучились отличать важное от бреда, факты от эмоций, свои домыслы от реально сущесвующего. Кагбы все нормально, но когда сравниваю со статьями 10-летней давности - был же уровень и были Журналисты...

Многоуважаемый СФ, вы же знаете что ИМ пофиг. Они до сих пор верят, что газеты покупают из за их статей, а не из за колонки бесплатных обьявлений. Сумы мля. Big smile

Славик

 
СФ написал:
В Сумах не журналисты, а гавно. имхо.

Не соглашусь, уважаемый Сергей Фёдорович.

Подавляющее большинство сумской журналистской братии - отличные специалисты, профессионалы, интеллектуалы и проч.. Короче - цвет сумской интеллигенции. И называть ТАК представителей второй древнейшей профессии, на мой скромный взгляд, опрометчиво с Вашей стороны!   

view counter
view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.