Блоги

Тростянецький гамбіт

Міському голові міста Тростянець Юрію Анатольовичу Бові.

Юра, вчора (в суботу) я ще раз уважно перечитав деякі статті Закону України «Про місцеве врядування в Україні», більш того, консультувався зі своїми юристами. Скажу одразу, я поквапився з виводами – треба завжди читати Закони в їх актуальній (сучасній) редакції, а не «працювати по пам’яті»... Sad

Юра, справи кепські... Sad

Буду писати українською мовою, бо будуть посилання на тексти статей Закону України «Про місцеве врядування в Україні» (далі Закон):

Закону України «Про місцеве врядування в Україні»

Так ось. Останній раз «наша з тобою головна» 79-та стаття редагувалась 25 грудня 2008 року:

Зміни до Закону України «Про місцеве врядування в Україні»

Я якось випустив це із виду. А там... Але про це нижче.

Отже, по порядку.

Тростянецький гамбіт

Перше. Рішення суду. Рішення суду є. І вже апеляційної інстанції, тобто набрало чинності. Від цього нікуди не подітись. Хоча рішення я не читав, але я так розумію, що в ньому ти визнаний таким що займався підприємницькою діяльністю всупереч положенням статті ч. 4 ст. 12 Закону:

4. … міський голова не може … займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.

Зараз рішення суду не обговорюю. Це окрема тема. В кінці-кінців Конституційний суд України з часом дасть тлумачення про те, що засновник (не директор) підприємства не є суб’єктом підприємництва. В іншому випадку відносно двох третин державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування в Україні потрібно складати таки ж протоколи про нібито корупційні дії (як у тебе) та відсторонювати від посад. Але це буде колись... А зараз дійсно має місце правова колізія. Як говориться – на розсуд суду!

Тростянецький гамбіт

Друге. Головне. 25 грудня 2008 року «наша з тобою» стаття 79 Закону зазнала серйозних змін (на «Лігє» можна відслідкувати):

Стаття 79. Дострокове припинення повноважень … міського голови
(назва статті 79 у редакції Закону України від 25.12.2008 р. N 806-VI)
1. Повноваження … міського голови вважаються достроково припиненими у разі:
...
4) порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлених цим Законом;
...
7. Повноваження … міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади:
1) з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, – з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт;
***
(положення частини сьомої статті 79 визнано такими, що відповідають Конституції України (є конституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 09.02.2000 року N 1-рп/2000)
(частина сьома статті 79 у редакції Закону України від 25.12.2008 р. N 806-VI)
***

І тут нічого не зробиш. Не потрібно 2/3 голосів! Я помилився. Просте, навіть «технічне» рішення, яким «береться до відома зазначений факт» про дострокове припинення повноважень, «а відповідна особа звільняється з посади» з цього дня (дня прийняття відповідною радою рішення). Ось так. То ж я і говорю, чисто теоретично справи кепські… І депутати просто приймають рішення «взяти до відома». Жах! Дійсно жах! Але таким чином «законодавець» виписав Закон.

Але все це теорія. І, на жаль, поки що не на твою користь. Тут потрібні правники – юристи державного рівня.

Я категорично не згоден с такою постановкою питання. Будь-якого міського голову можна усунути від посади склавши протокол про нібито корупційні дії і «затвердити» його в суді. А депутати, а виборці…? Це руйнація основних положень (засад) місцевого самоврядування! Міський голова – це вища посадова особа територіальної громади, яка обирається прямим голосуванням виборців і 2/3 не просто вигадано, а також референдум про відставку. Україна свого часу «списала» Закон з також Закону у Німеччині. Але протягом вже 13 років його постійно чикрижать Sad Все вже зруйновано, навіть головні положення цього Закону. Залишився тільки останній крок – Закон відмінити, місцеве самоврядування згорнути, міських голів не обирати, а призначати голів міських державних адміністрацій. Напевно з часом так і буде.

Проте перейдемо до практики.

Тростянецький гамбіт

Третє. Відбулася чи не відбулася сесія (під головуванням депутата-головуючого) після того як ти закрив її?

Тут також є деякі аспекти і, до речі, потрібно читати регламент роботи Тростянецької міської ради.

Стаття 42. Повноваження … міського голови
4. … міський голова:
8 ) скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради;

Міський голова формує порядок денний. І на етапі формування ти можеш не приймати від депутатів проекти рішення (я часто так роблю), але на сесії при затвердженні порядку денного, якщо є пропозиції (проекти рішень) до порядку денного, міський голова зобов’язаний з початку те, що він наформував, поставити на голосування «за основу», а потім ставити на голосування проекти рішень (навіть «з голосу») щодо їх включення в порядок денний. Я так часто роблю – потім, якщо проект рішення потрапляє в порядок денний, на розгляд і врешті-решт приймається, його можна легко зупинити, тобто «накласти вето» по процедурі: прийняття цього рішення не відповідає регламенту роботи ради – у нас це чітко прописано. Але міський голова зобов’язаний поставити на голосування пропозиції щодо включення до порядку денного проектів рішень, якщо вони є. А потім вже ставити на голосування затвердження порядку денного в цілому.

Порядок денний сесії сформований (затверджений) не був. Ти правильно закрив сесію. Як що не затверджений порядок денний (або «за основу», або «в цілому» – не має значення), сесія повинна бути закрита. Я також це зробив в 2007 році, коли мені намагалися (депутати від БЮТ та НСНУ) розпустити виконком. До речі, він може бути розпущений виключно за ініціативою (поданням) міського голови. З цього приводу є навіть рішення Конституційного суду України.

Але у мене є питання:

1) Був чи ні сформований тобою порядок денний? Ішимі словами – інші проекти рішень на цю сесію окрім «славнозвісного» були чи ні?
2) Чи ставив ти на голосування затвердження порядку денного «за основу»?
3) Чи ставив ти на голосування пропозицію щодо включення до порядку денного «славнозвісного» проекту рішення ?
4) Чи ставив ти на голосування затвердження порядку денного «в цілому»?

Я запитую тому, що в суді вони можуть визнати твої дії по закриттю сесії неправомірними. Відповідно визнати «свою» сесію легітимною. Ну а далі ти поза законом… Sad

Але 7 березня вони можуть все повторити з початку що б не судитися з тобою довго…

До речі, при розгляді «твого» питання тебе повинні відсторонити від ведення сесії. Розгляд «твого» питання і подальше ведення сесії повинен здійснювати секретар ради, або в разі його відсутності обраний головуючий з числа депутатів. І підписувати це «технічне» рішення сесії повинен секретар або головуючий.

Тримайся, Юра!

Але тобі треба бути готовим до того, що у тебе можуть виникнути нові проблеми з правоохоронними органами. Які і через що? Ну цього я тут писати не буду.

З повагою, твій сумський колега, також поки що міський голова, Геннадій Мінаєв.

***

Лица стерты, краски тусклы –
То ли люди, то ли куклы,
Взгляд похож на взгляд,
А тень – на тень.
И я устал и, отдыхая,
В балаган вас приглашаю,
Где куклы так похожи на людей.

Арлекины и пираты,
Циркачи и акробаты,
И злодей, чей вид внушает страх,
Волк и заяц, тигры в клетке –
Все они марионетки
В ловких и натруженных руках.

Кукол дергают за нитки,
На лице у них улыбки,
И играет клоун на трубе.
И в процессе представленья
Создается впечатленье,
Что куклы пляшут сами по себе.

Ах, до чего ж порой обидно,
Что хозяина не видно:
Вверх и в темноту уходит нить.
А куклы так ему послушны,
И мы верим простодушно
В то, что кукла может говорить.

Но вот хозяин гасит свечи –
Кончен бал и кончен вечер,
Засияет месяц в облаках...
И кукол снимут с нитки длинной
И, засыпав нафталином,
В виде тряпок сложат в сундуках.

-------------
Марионетки. Copyright © 1976. Все права защищены.
Машина Времени. Автор музыки и слов Андрей Макаревич.
-------------

Одна из первых видеозаписей 1976 года:

Комментарии

Гость

надо и Вас ГММ снять.

без ника..

 
Гость написал:
надо и Вас ГММ снять.

Снять, это большой подарок ЛЮБОМУ вору, тем более тому который ворует у стариков и детей. Минаева нужно ПОСАДИТЬ НА ЗОНУ.

"Вор должен сидеть в тюрьме"

ТОЧКА.

Александр-1

"Вор должен сидеть в тюрьме" Вы как всегда правы.

Александр-1

Гость

Это что - отмазка нашего мэра? Неужели он ему (Бове) ранее что-то советовал? И совет нашего мэра привел к нынешнему результату? Кто знает - отпишитесь.

без ника..

 
Гость написал:
Это что - отмазка нашего мэра?

Нет, это прогиб перед Юр Палычем, отписка такому же холую, типа СИДИ НЕ РЫПАЙСЯ РАЗ ХОЗИН ЕПЁТ Wink

view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.