Блоги

Ширина труби.

Результати моніторингу обласних ЗМІ, проведенного Украінським освітнім центром реформ, в яких сумські ЗМІ одержали найнижчу оцінку за дотримання професійних стандартів, не були достатньо висвітлені саме в Сумах.. Єдиний, хто відповів - Володимир Чернов, та й то на сайті Телекритики до якого у пересічних сумчан " руки не доходять."

Чотири сумські газети : Ваш шанс, Панорама, Данкор, Сумщина , 2 районки та 2 сайти в результаті одержали 2,88 балли  з 6 можливих !

Критеріі оцінки : баланс думок, оперативність, достовірність, точність, повнота фактів, посил. на джерела.

Моніторинг показав, що сумські ЗМІ не пропонують різних точок зору, не відокремлюють факти від коментарів, мають високий % "сміття" ( матеріалів з різних засідань, де важлива не проблема, а присутність перших осіб), люмпенізована мова ( безграмотність, жаргон, суржик, кальки з російськоі), слабкі інтерв,ю ( примітивні, спонтанні питання,  незнання теми), немає складних форм ( нариси, портрети, фельєтони), дуже багато замовних матеріалів ( джинси).

Про думки сумських журналістів можна тільки здогадуватись , але впевнений, що вони не будуть відрізнятись принципово від думок В.Чернова, який визнав рівень і місце сумськоі журналістики , як такий , що відповідає результатам моніторингу.

Ось деякі його думки :

- за 43% джинси він не хоче червоніти - в Украіні загалом, не менше. Мабуть будуть червоніти Садовий, Ткаченко, Чубур та інші "викладачі журналістики".

- визнає, що журналістика перетворилася на заробітчанство,

- журналістика просто розважає публіку,

журналістика ні на що не впливає, і як казав Г,Дашутін і так далі і так далі, і так далі і так далі...

Тобто, якщо я зрозумів п. Чернова, журналістикою займатись просо немає сенсу...

Це , скажемо так : думка професіонала !

А от думка читача, тобто моя, тобто Свирида, який почитував газети багатьох регіонів Украіни, в тому числі і Донецькоі області , в яких політичного і навколо політичного сміття набагато менше ніж у сумських!

Розумію,що відсидіти на якій-то нараді - непотрібно навіть вмикати розумові процеси, вистачає моторики , та ще хамства та ще й нерозуміння того, що це - хамство. Наприклад, пхатись на будь-якій нараді у перший ряд а то і за стіл президіі.

Хамство -це і зовнішність пацієнта психлікарні. Журналісту , як нікому, потрібно оцінювати себе адекватно !

Заголовки теж не навчились писати - всі заголовки типу " попал под лошадь"! пам,ятаєте?

Написати в матеріалі про ЖКГ, що воду не включили, тому, що не було труби необхідноі ширини (!), яка не тільки журналістики не навчалась, а навіть середню школу не закінчила ( пам,ятаєте задачі, як вода наливається у басейн по трубі діаметром...)

Це писала журналістка газети Ваш шанс, яка-небудь Ольга Ткаченко, яка оцей заголовок точно написала : " Сделавший себя сам ".- це стаття про Єпіфанова . До речі, наврочила...

Віталій Сергєєв, він же Володимир Макєєв, він же Леонід Максимов - як би не назвався - розуміння проблеми про яку пише - мінімальне. А ще він любить для балансу думок, подавати дві точки зору- свою і тієі людини, що написала листа до газети...

Або "Квартплату начали слушать "- про слухання тарифів ЖКГ ( Ваш шанс, Наталя Гончарук) ?!

Взагалі газету Ваш шанс потрібно не моніторити , а просто закривати , через суд , бо підстав достатньо.

А в "Панорамі " хто ? Клишко, яка заради іроніі та красивості може написати і брехню. Сильніше вона пише тоді ,коли проблема зачипає іі особисто- як добувала якусь довідку.

Безперечні  тільки дві постаті :

Соломон Слабоженский журналіст - єдиний в сумських ЗМІ саме так друкується ( і не скаржиться, п.Чернов?)

Євген Положій.

Ці двоє - журналісти . Кому б вони не писали , про що,і за скільки.

Так що пане журналіст Чернов, якщо глобальні недоліки ми не вирішимо, то дрібніші (нібито) - можна спробувати.

Для цього редакторам можливо влаштувати який-то відбір випускників СумДУ ( хоча б зараз, якщо він не проводиться при вступі )- це по-перше. По-друге - взяти на роботу коректора. По - третє ...

А ще впевнений, що журналістська освіта - повинна бути тільки другою освітою , тобто іі необхідно отримати лікарю, який вирішив писати про медицину, Інженеру, який буде писати про виробництво ...

А ще коротше - пишіть цікавіше- бо ви ж для людей !?

p

view counter

Комментарии

Работник

Ага и Ивченко первый в списке бездарей!

По тематике

Віктор Бобиренко
Шпійони Єпіфанова

У п’ятницю (10 серпня) Олег Медуниця, кандидат в народні депутати по 157 виборчому округу (м. Суми), представляв свою передвиборчу ... 25

view counter
view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.