В Сумах собираются строить многоэтажку в 15 метрах от реки: сумчане написали генпрокурору

В редакцию обратились сумчане, жители дома по ул. Заливная, 5/1, которые сообщили, что между их домом и рекой в 15 метрах от воды собираются возводить многоэтажку.

Они написали письмо в генеральную прокуратуру по этому поводу.

Приводим его дословно:

Генеральному прокурору України

Рябошапці Руслану Георгійовичу

З В Е Р Н Е Н Н Я

Шановний Руслане Георгійовичу!

Звертаємось до Вас з проханням щодо сприяння у захисті наших прав - прав громадян України, та вжиття необхідних заходів реагування щодо припинення кричущих фактів порушення діючого українського законодавства представниками місцевої влади м. Суми.

Зокрема, в даний час у місті Суми в районі пішохідного мосту через р. Псел, що поєднує вул. Заливну та пров. Чугуєвського, зі сторони вул. Заливна, в порушення вимог ч.2 ст. 61 «Земельного кодексу України», в безпосередній близькості від води (близько 15 метрів) та житлового будинку по вул. Заливна, 5/1 (близько 10 метрів), розташовані два «літні майданчики» торгівельно-розважального типу, що фактично є МАФ-ами та відносяться до тимчасових споруд і за законом не можуть розташовуватись у прибережній смузі на відстані ближче ніж 50 метрів від води. В даний час вказані майданчики перебувають у керуванні наступних приватних комерційних структур:

- ПФ «ОРДЕКС» (код ЄДРПОУ 24003167, юр. Адреса м. Суми, вул. Героїв Крут, 29, директор Середина Лариса Іванівна). Дане підприємство використовує земельну ділянку під майданчик на підставі договору оренди між Сумською міською радою в особі міського голови Лисенка Олександра Миколайовича та ПФ «ОРДЕКС» в особі директора Середини Л.І.  від 03.07.2019 р., термін дії договору  – до 19.06.2020 р.;

- ТОВ «СЛАВІЧ» (код ЄДРПОУ 23291537, юр. адреса м. Суми, вул. Заливна, 7, директор Чистовський Геннадій Миколайович). Вказане підприємство використовує земельну ділянку під торгівельно-розважальний майданчик «Стріха» на підставі договору особистого строкового сервітуту між Сумською міською радою в особі міського голови Лисенка Олександра Миколайовича та ТОВ «СЛАВІЧ» в особі директора Чистовського Г.М. від 03.11.2014 р., термін дії договору закінчився 3.11.2019 р.

Власники вищезазначених орендованих земельних ділянок розмістили на їх території чисельні тимчасові споруди, змінивши їх цільове призначення, що прямо заборонено вимогами законодавства України щодо прибережних смуг, та ведуть підприємницьку діяльність на вказаних земельних ділянках протягом більш ніж 5 років. Вказані порушення стали можливими завдяки тому, що вищезазначені земельні ділянки були виділені приватним структурам відповідними органами та посадовими особами Сумської міської ради, за безпосереднього сприяння сумського міського голови Лисенка О.М. та підконтрольних йому депутатів, з земельного фонду м. Суми з прямими порушеннями діючого законодавства України, а саме норм Земельного та Водного кодексів України.

Хочемо зауважити, що неодноразові звернення представників мешканців будинку 5/1 по вул. Заливній безпосередньо до міського голови пана Лисенка О.М. з вимогами про вжиття необхідних заходів реагування щодо забезпечення використання приватними підприємствами орендованих земельних ділянок за цільовими призначеннями, передбаченими умовами відповідних договорів оренди, були цинічно проігноровані. В результаті в теплу пору року (з середини квітня до середини жовтня) життя мешканців багатоповерхових будинків № 5/1, 5, 7 та ін. перетворюється на суцільний кошмар з-за постійних дискотек з гучним включенням музики, розпиттям спиртних напоїв тощо, які, як правило, закінчуються ближче до опівночі. При цьому, представники національної поліції, які регулярно приїздять на виклики мешканців прилеглих будинків, теж не вживають необхідних заходів з припинення адміністративних правопорушень, посилаючись на відсутність необхідної компетенції.

Більше того, окремо хочемо наголосити, що з початку грудня 2019 року на території однієї з вищезазначених земельних ділянок, орендованих ПФ «ОРДЕКС», за прийнятим протиправним рішенням підконтрольних сумському міському голові Лисенку О.М. депутатів Сумської міської ради, приватним підприємством ТОВ «ВКП «НОТЕХС» (ЄДРПОУ 31208663, юр. адреса: м. Суми вул. Реміснича, 35-2, директор Романченко Сергій Миколайович) на підставі частково сфабрикованої технічної документації, розпочато проведення інженерно-геологічних вишукувань на предмет вивчення придатності даної ділянки для будівництва капітальної багатоповерхової будівлі (10-ти поверхового торгівельно-розважального комплексу з вбудованими апартаментами), що грубо суперечить законодавству України, будівельним нормам та взагалі здоровому глузду.

Зокрема, за розробленою план-схемою, будівля має розташовуватись на березі р. Псел між 8-ми поверховим житловим будинком № 5\1 по вул. Заливна та водною смугою, загальна відстань між якими складає приблизно 55 метрів. Це грубо порушує вимоги діючого законодавства України, а саме норми Земельного та Водного кодексів України. Дані земельні ділянки відносяться до прибережної захисної смуги (ст. 61 Земельного кодексу та ст. 89 Водного кодексу України). Для річки Псел, яка відноситься до середніх річок, мінімальна ширина прибережної захисної смуги  становить 50 метрів, а в місцях з крутизною схилу більше 3 градусів (як це, до речі, і є у місці, де розташовані літні майданчики «Стріха» та «ОРДЕКС» по вул. Заливна у м. Суми) - 100 метрів. Згідно ст. 61  ч.2 Земельного кодексу України  у прибережних захисних смугах уздовж річок забороняється будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних). В ч.3 ст. 61 Земельного кодексу зазначено: об'єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватися, якщо при цьому не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.

Відповідно до статті 21 Земельного кодексу України  порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель тягне за собою наступні наслідки:

Порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для:

а) визнання недійсними рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування про надання (передачу) земельних ділянок громадянам та юридичним особам;

б) визнання недійсними угод щодо земельних ділянок;

в) відмови в державній реєстрації земельних ділянок або визнання реєстрації недійсною;

г) притягнення до відповідальності відповідно до закону громадян та юридичних осіб, винних у порушенні порядку встановлення та зміни цільового призначення земель».

При цьому, згідно з вимогами ДБН України відстань від зазначеного восьмиповерхового житлового будинку № 5/1 по вул. Заливна у м. Суми до об’єкту, що планується до спорудження, з урахуванням будівельних норм, інсоляції, протипожежної безпеки тощо має становити не менше 20 метрів. Таким чином, відстань до води від передбачуваного об’єкту забудови, що планується зводити на вказаній ділянці, взагалі зменшується до абсурдних розмірів (10-15 метрів).

Якщо незаконні дії посадових осіб Сумської міської ради, які видають дозвільну документацію на виділення даної ділянки під ймовірну забудову та недобросовісних осіб - забудовників (в даному випадку керівництва ТОВ «ВКП» НОТЕХС») не будуть зупинені й будівництво буде розпочато, це, серед іншого, з великою долею вірогідності матиме незворотні наслідки, зокрема: може спровокувати руйнування в житловому будинку 5/1 по вул. Заливній, а з часом – і у самій будівлі, що планується до незаконного зведення через її заплановане близьке розташування від річкової смуги на береговому схилі; призвести до перевантаження наявних комунікацій (газопостачання, електропостачання, водопостачання та водовідведення); також незаконна забудова може призвести до руйнування пішохідного мосту через р. Псел (поєднує величезний спальний масив з центральною частиною міста), який знаходиться у безпосередній близькості до місця ймовірної забудови (приблизно в 10-ти метрах), і в даний час перебуває у аварійному стані та потребує капітального ремонту несучих опор, що в свою чергу загрожує можливими людськими жертвами та великими матеріальними збитками для місцевого бюджету.

Також звертаємо Вашу увагу на ймовірну корупційну складову у діях міського голови, Лисенка О. М., та інших посадових осіб Сумської міської ради (в переважній більшості представників ПО «Батьківщина»), які з грубими порушеннями законодавства України лобіюють інтереси місцевих комерційних структур-забудовників, зокрема ТОВ «ВКП» НОТЕХС» та інших, протиправно видаючи дозвільну документацію всупереч вимогам діючого законодавства України та інтересам громади міста Суми. При цьому, місцеві правоохоронні та контролюючі органи не здійснюють жодного реагування на викладені факти правопорушень.

Більше того, в даний час на адресу активістів з числа мешканців будинку 5/1, вул. Заливна м. Суми від представників ТОВ «ВКП» НОТЕХС» надходять листи з погрозами їм особисто та їх сім’ям.

Таким чином, в діях Сумського міського голови Лисенка ОМ та директора ТОВ «ВКП» НОТЕХС» Романченка С.М. вбачаються ознаки злочинів, передбачених ст.ст. 358, 364 КК України. З урахуванням викладеного, просимо вжити відповідних заходів реагування щодо перевірки можливої протиправної діяльності вищезазначених осіб у відповідності до норм чинного законодавства.

Крім того, просимо:

- захистити права держави та громади міста Суми шляхом подачі позову до відповідного суду України з метою розторгнення незаконно укладених органами місцевого самоврядування договорів оренди, сервітутів, передачі у користування чи у власність тощо вказаних вище земельних ділянок з власниками вищезазначених торгівельно-розважальних майданчиків м. Суми або з майбутніми імовірними забудовниками, а також визнання недійсними незаконно прийнятих та укладених актів та договорів (про зміну цільового призначення вказаних ділянок, виділення земельних ділянок під забудову, дозволів на забудову тощо) стосовно запланованого незаконного будівництва та сприяти поверненню земельним ділянкам, які на даний час займають торгівельно-розважальні майданчики ПФ «ОРДЕКС» по вул. Заливній, 7/2 у м. Суми та «Стріха» ТОВ «СЛАВІЧ» по вул. Заливна у м. Суми біля р. Псел навпроти буд. №7, їх законного статусу прибережної захисної смуги.

- забезпечити звільнення вказаних земельних ділянок шляхом демонтажу тимчасових споруд, приведення їх у первинний стан і повернення громаді міста Суми прибережних смуг у тому вигляді, в якому власники вищезазначених літніх майданчиків їх отримали.

Про результати перевірки, вжиті заходи та прийняті рішення просимо повідомити у визначені терміни”.

По тематике

Незаконно построенный магазин, который мэр Сум грозился снести еще летом, уже открылся
01.02.2020 08:35

Незаконно построенный магазин, который мэр Сум грозился снести еще летом, уже открылся

Магазин, построенный без каких-либо разрешительных документов в сквере на ул. Интернационалистов, уже работает....

В Сумах уже три месяца не могут снести незаконный забор с крышей возле 12-й школы
25.11.2019 11:57

В Сумах уже три месяца не могут снести незаконный забор с крышей возле 12-й школы

Прошло три месяца после решения исполкома о демонтаже незаконно построенного элемента благоустройства (забор) возле 12-ой школы....

В Сумах демонтируют незаконную застройку на территории школы
02.11.2019 08:40

В Сумах демонтируют незаконную застройку на территории школы

Вечером 1 ноября на ул. Шевченко начали демонтаж незаконно сооруженного торгового ряда на самозахваченной земле возле школы № 12 и...

В Сумах на территории школы обустроили незаконные торговые места
01.11.2019 12:09

В Сумах на территории школы обустроили незаконные торговые места

На территории школы № 12 и гимназии № 1, которые делят одно здание на ул. Засумской, продолжается захват земли....

Мэр Сум пригрозил приехать разбирать незаконную крышу возле гимназии № 1 с автоматами
12.08.2019 09:45

Мэр Сум пригрозил приехать разбирать незаконную крышу возле гимназии № 1 с автоматами

Вопрос незаконного сооружения возле гимназии № 1 сегодня, 12 августа, на аппаратном совещании поднял мэр Сум Александр Лысенко....

view counter
Новости партнеров
Погода, Новости, загрузка...
view counter
Сімейка Крудсів 2: Нова ера (Джоел Крофорд, 2020)
Сімейка Крудсів 2: Нова ера (Джоел Крофорд, 2020)
Кино Планета Кіно
10.30; 12.30; 14.00; 14.30; 16.30; 18.40; с 28.01 - 10.15; 14.00
Ще по одній (Томас Вінтерберг, 2020)
Ще по одній (Томас Вінтерберг, 2020)
Кино Планета Кіно
20.45; с 28.01 - 20.00
Диво-жінка 1984 (Петті Дженкінс, 2020)
Диво-жінка 1984 (Петті Дженкінс, 2020)
Кино Планета Кіно
12.00; 15.00; 18.00; 20.15; с 28.01 - 17.45
10
Как выглядит усадьба Харитоненко в Сумах изнутри?
Как выглядит усадьба Харитоненко в Сумах изнутри?
Как выглядит усадьба Харитоненко в Сумах изнутри?
Как выглядит усадьба Харитоненко в Сумах изнутри?
Как выглядит усадьба Харитоненко в Сумах изнутри?
Как выглядит усадьба Харитоненко в Сумах изнутри?
13
В Сумах издали календарь к 30-летию независимости Украины
В Сумах издали календарь к 30-летию независимости Украины
В Сумах издали календарь к 30-летию независимости Украины
В Сумах издали календарь к 30-летию независимости Украины
В Сумах издали календарь к 30-летию независимости Украины
В Сумах издали календарь к 30-летию независимости Украины
24
«Сумчанка» выпустила фотокалендарь
«Сумчанка» выпустила фотокалендарь
«Сумчанка» выпустила фотокалендарь
«Сумчанка» выпустила фотокалендарь
«Сумчанка» выпустила фотокалендарь
«Сумчанка» выпустила фотокалендарь
8
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
Над Соборной вешают сотни зонтиков
30
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»
Национальная сборная Украины по хоккею на траве сыграла с клубом «Sharjah Tigers»

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.