«Aбвгдейка у стилi Totalitёr»

Презентація Aбетки Cум та виставка шрифтів Дмитра Растворцева + карательна операція зондеркоманди «Хамерман Знищує віруси». 2987

Прес-анонс: Дмитро Растворцев. Митець невидимого фронту 
Усі зустрічаються зі шрифтами. Кожного дня, навіть, кожної миті. Починаючи з напису на зубній пасті, банці кави, новинах у телевізорі чи таблички у громадському транспорті.
Та мало хто замислювався, що створення цих букв – ціле мистецтво. Невдало зроблений чи недоцільно підібраний шрифт може зробити напис нечитабельним, визвати неправильні емоції, призвести до непрогнозованих наслідків. Саме тому накреслення букв та типографіка потребують професійного підходу, логіки, художньої майстерності. Як сказав один відомий типограф, «більшості людей наплювати, яким шрифтом набрано текст. Тому вони заслуговують самої витонченої типографіки». Люди на Заході це розуміють і приділяють шрифтам велику увагу. Для України ж, і Сум зокрема, шрифтовий дизайн – річ поки що екзотична, непріоритетна. 
Даною виставкою, зрозуміло, стан речей ми не змінимо, але, сподіваємось, вам буде цікаво познайомитись зі шрифтарем, який живе у Сумах і робить літери для модних європейських видань. Хоч би для загального розвитку. 
Сумчанин Дмитро Растворцев– один з небагатьох в нашій країні, хто займається такою доволі рідкісною справою як шрифтовий дизайн. Його роботи експонувалися в Нью-Йорку, Мехіко, Москві, Києві, Харкові. Його ім’я увійшло до енциклопедії «Книга про букви від Аа до Яя». Сьогодні шрифти Дмитра використовують журнали «Український тиждень», «Вокруг света», Сitizen K (ВД «КоммерсантЪ»), LQ, Esquire, L’Оfficiel, СEO, Intersection, Interni та інші. 
Крім шрифтостворення Діма дизайнує книжки («Торба» Артема Антонюка, «Івченко об’єднує Україну» Владислава Івченка, «Нариси Бурси» Антона Санченка), робить обкладинки альбомів та постери найексцентричнішій музичній групі України – «Хамерман знищує віруси» (яку, до речі, ви почуєте і побачите на презентації). 
Растворцев - один з кращих шрифтових дизайнерів СНД. Та ми, сумчани, його земляки, до сьогодні майже не знайомі ні з Дмитром, ні з його творчістю (хіба що з етикеткою горобиновської «Губернії», упаковкою пельменів «Левада» чи газетою «Данкор»). Тому і пришла ця ідея – трішки опублічити Дмитра та його букви у Сумах. Тим паче є привід – 35-річчя. 
Так і виникла концепція «35L»: 35 літ, 35 літер, 35 літрів. Друзі матимуть можливість привітати з днем народження. Спеціалістів, можливо, зацікавлять 35 екслюзивних літер і шрифтів. Хтось просто завітає пригоститись пивом. 
А всіх інших, думаємо, зацікавить неформальний путівник містом. «Альоша», «Девятка», «Хиросима», «Купальщица», «СумыЖулье», «Підписздесь»… Вашій увазі популярні місця та словєчкі нашого міста в «Абетці Сум», створеній шрифтами Дмитра Растворцева зі світлинами Олега Дем’яненка й Олександра Коменданта, за сприяння Олени Адаменко та Артема Антонюка. При підтримці Галереї «21», де і проходить виставка.
Презентація 17 березня о 18.00.
P.S. Більше про Дмитра та його професію: http://www.bekurov.com/2011/11/blog-post.htmlhttp://hotdesignfor.us/news/2010/03/17/intervyu-so-shriftovym-dizajnerom-dmitriem-rastvortsevym/#more-490

Фото
Где и когда

Арт-галерея 21

С 17.03.2012 по 30.03.2012.  Время: 18.00

view counter
view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.