Блоги

Маєш борги по аліментах – допомоги від держави не очікуй

Мешканцям Сумської області, які мають заборгованість по сплаті аліментів понад 3 місяці, житлова субсидія не призначатиметься.

Дані вимоги передбачені Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14.08.2019 року № 807.

Згідно з нормами Постанови, житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників https://erb.minjust.gov.ua, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою).

«Разом з тим, батькам варто пам’ятати, що заборгованість по аліментах можна відпрацювати на суспільно корисних роботах. До речі, в Сумській області від виконання боржниками примусових робіт на користь дітей надійшло понад 300 тисяч гривень. Така трудова форма погашення аліментних боргів має три важливих фактори: для громадян – сплату боргів та отримання субсидії, для дітей – належна фінансова підтримка, а суспільство отримає допомогу у сфері благоустрою населеного пункту», – зазначає очільниця юстиції Сумщини Ірина Свистун.  

На даний момент у Єдиному реєстрі боржників перебуває майже 3,5 тисячі жителів Сумщини. Між тим, завдяки дієвим важелям впливу ініційованого Мін’юстом закону #ЧужихДітейНеБуває, з початку 2019 року в області на користь підростаючого покоління стягнуто 130 мільйонів гривень аліментів.

view counter
view counter

Цитата

В ОПЗЖ достатньо конструктивна позиція
Василь Хома
голова Сумської ОДА
view counter
view counter
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.