Блоги

Сумська єпархія МП дала тріщину

Тому, за результатами роботи єпархіальної комісії, всі її члени одностайно прийшли до таких висновків: 1. Всьому єпархіальному клірові зріктись своїх духовних звань та шукати чернецтва на Святій горі Афон у російському Свято-Пантелеймонському монастирі. 2. Храми колишньої Сумської єпархії Московського патріархату передати у власність Сумської єпархії Київського патріархату, як заслуженому спадкоємцю козацького народу, який ці храми і збудував

ЄВЛОГІЙ

АРХІЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ

http://www.portal-pravoslavie.sumy.ua

e-mail: bogolubov-67@mail.ru

Вих. № 33/04

від «17» червня 2015 р.

вул. Соборна, 31,

м. Суми, 40000, Україна

тел. +38 (0542) 22-24-53

факс +38 (0542) 22-33-71

20 лютого 2015 року я, як Правлячий архієрей Сумської єпархії та настоятель Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Сум, звернувся до Вас із проханням дослідити питання щодо причини руйнування будівлі Спасо-Преображенського кафедрального собору.

У відповідь на моє звернення на адресу Сумського єпархіального управління надійшов лист від Департаменту містобудування та земельних відносин Сумської міської ради № 797/05.01.02-14 від 20.03.2015 року за підписом Жука А.В. На превеликий жаль, зміст тексту цього листа дає підстави вважати, що моє звернення залишилось без належної відповіді по суті.

У своєму листі я просив створити комісію з представників міської влади та Сумської єпархії Української Православної Церкви для визначення стану будівлі Спасо-Преображенського собору та надання фахових рекомендацій щодо ремонтних робіт. При цьому звертаю увагу, що в моєму зверненні не порушувалося питання щодо визначення суб’єктів, які зобов’язані утримувати об’єкт культурної спадщини, а також джерел фінансування. Мова йшла про кваліфікований пошук причини руйнування Спасо-Преображенського кафедрального собору. Але у відповіді, яку я отримав, із зазначених питань не сказано жодного слова.

Тому, як духовний лідер православної громади міста й регіону, я благословив створити власну комісію з визначення причин катастрофічного стану будівлі Спасо-Преображенського собору. Комісія працювала з 21.03.2015 до 14.07.2015 та зібрала достатньо змістовні матеріали стосовно причин появи величезної тріщини уздовж будівлі собору. Причини виявилися суто духовними: на жаль, клір і миряни Спасо-Преображенського собору, місцевого благочиння та усієї Сумсько-Охтирської єпархії геть втратили яку-небудь віру і піддались важким гріхам. На превеликий жаль, страшний приклад їм усім подавав я, найгрішний з нас усіх, не високопреосвященний, але -  найнижчепренегідний раб Божий. До гріхів пихи, срібролюбства, мшелоїмства, симонії та зкаменілої байдужості треба мені все життя каяти також страшні гріхи содомії та педофілії. До всього цього клірики нашої єпархії є агентами іноземної держави, що веде військові дії проти України. Ми усвідомлюємо, що зрада власного народу не змивається навіть мученицькою кров’ю. Ми – росіяни за духом, і, на жаль, нічого з цим подіяти поки не можемо.

Тому, за результатами роботи єпархіальної комісії, всі її члени одностайно прийшли до таких висновків:

1. Всьому єпархіальному клірові зріктись своїх духовних звань та шукати чернецтва на Святій горі Афон у російському Свято-Пантелеймонському монастирі.

2. Храми колишньої Сумської єпархії Московського патріархату передати у власність Сумської єпархії Київського патріархату, як заслуженому спадкоємцю козацького народу, який ці храми і збудував.

На останньому єпархіальному засіданні ці рішення підтримали майже всі священники, диякони, церковні робітники й члени приходських двадцяток та ктитори храмів.

Ми не можемо чекати, коли через наші гріхи, що волають до самого неба, наші храми або розсиплються або підуть під землю, або будуть спалені власним народом. Просимо прощення наших гріхів у сумської громади і з важким серцем прощаємось – можливо, назавжди.

Недостойний Євген Гутченко, колись Євлогій, колишній архієпископ Сумський та Охтирський, колишній настоятель Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Суми

http://portal-pravoslavie.sumy.ua/arxpastir-napraviv-lista-mskomu-golov.html

view counter
view counter

Цитата

В ОПЗЖ достатньо конструктивна позиція
Василь Хома
голова Сумської ОДА
view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.