Блоги

Як допомогти дитині у тривожній ситуації

Діти дуже чітко відчувають тривогу, паніку та страх своїх батьків. Щоб мінімізувати негативний вплив на психіку дітей Державна служба якості освіти рекомендує дотримуватися фахових порад, розроблених Міністерством охорони здоров’я України

1. Говоріть із дитиною про те, що вона відчуває, обговорюйте емоції. Поясніть, що страх перед невідомим – це нормально. Можна спілкуватися різними способами: вербально, малюнками або ж в ігровій формі.
2. Будьте поруч. Дитина має відчувати вашу підтримку. В ситуації, коли вас охоплює паніка, згадайте, що поруч – дитина, яка просто не розуміє, що відбувається. Намагайтеся опанувати себе.
3. Обговоріть разом можливий план дій. Роз’ясніть, як діяти в тій чи іншій ситуації, складіть план. Поясніть, чому важливо дотримуватися ваших рекомендацій («Так ми будемо у безпеці», «Так я буду спокійним/ою за тебе»).
4. Зробіть щось разом. Спробуйте почитати чи послухати книги з дитиною, помалювати, поспівати – у спільній діяльності дитина відчуватиме вашу підтримку.
5. Контролюйте себе. Основна допомога дитині – ваш самоконтроль. Коли ви здатні критично мислити, оцінювати ситуацію та вгамовувати паніку.
Важливо! У дитини має бути своя «тривожна валізка». Покладіть всередину інформацію зі своїми контактами, а також занотовані медичні дані: про групу крові, можливі алергічні реакції та медичні стани дитини. Підпишіть одяг, в якому буде малюк.
Навчаймо без бар’єрів!
Державна служба якості освіти та її 25 територіальних органів в областях долучені до реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року (https://sqe.gov.ua/gromadskosti/bezbariernist).
Дізнайтеся про основні принципи безбар’єрності в «Довіднику безбар’єрності» (https://bf.in.ua), створеному з ініціативи першої леді України Олена Зеленська у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.
Довідник, реагуючи на реальності війни, отримав новий розділ. Він містить поради та інструкції, актуальні зараз для найуразливіших категорій населення – сімей з дітьми, людей старшого віку та їхніх близьких, людей з інвалідністю.
view counter

По тематике

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області
Як учаснику сертифікації здійснити самооцінювання власної педагогічної майстерності в EvaluEd

Державна служба якості освіти України оголошує про початок другого етапу сертифікації педагогічних працівників — самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності....

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області
У селах майже вдвічі менше учнів мають доступ до дистанційного навчання, ніж у містах

Лише 31% учителів у селах та 56% у містах зазначили, що всі учні початкової школи були охоплені дистанційним навчанням. У...

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області
Коли відбудеться тестування вчителів у межах сертифікації – названо дату

Незалежне тестування вчителів початкової школи, які забажали пройти сертифікацію, відбудеться 10 вересня....

Управління Державної служби якості освіти у Сумській області
Відгук вчителя: Як Сумська гімназія №1 організувала освітній процес в умовах воєнного стану

Державна служба якості освіти України та Управління Служби у Сумській області діляться історією Ольги Чашечникової, вчительки математики (експертки...

view counter
view counter
view counter
view counter
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.