Блоги

Сила нескорених

Саме під таким гаслом Президент України Петро Порошенко ініціює проведення державного свята Захисника України 14 жовтня поточного року.

Саме під таким гаслом Президент України Петро Порошенко ініціює проведення державного свята Захисника України 14 жовтня поточного року. Свято Покрови – це — християнське свято, надзвичайно шановане у православному світі й зокрема в Україні, Започатковане воно у Візантії, де було збудовано храм Пресвятої Богородиці на честь перемоги Константинополя над завойовниками (X століття). Це свято пов’язане з ім’ям святого Андрія. Коли місту загрожувала сарацинська навала, святий Андрій під час молитви побачив у небі Пресвяту Діву Марію, яка розкрила над християнами свій омофор (покров). Таке заступництво Богородиці додало сил візантійцям, і вони дали достойну відсіч чужинцям. В Україні свято Покрови набуло широкої популярності. Божа Матір Покрова вважалася покровителькою запорозьких козаків. Головним храмом на Січі був Покровський, і престольне (храмове) свято відзначали відповідно 14 жовтня. Козаки, ідучи у похід, брали з собою образок Покрови як священний оберіг. Пресвяту Богородицю Покрову в Україні також вшановували жінки, вважаючи її своєю заступницею. В Україні є багато Покровських церков і монастирів. Зокрема в Києві, на Подолі, збереглася архітектурна пам’ятка бароко середини XVIII століття — Покровська церква, збудована за проектом видатного архітектора Івана Григоровича-Барського. Широкознаний також і Покровський жіночий монастир (1889). На Пріорці є ще одна Покровська церква початку XX століття. Вона знаменита тим, що її розписував відомий український художник Іван Іжакевич. Це свято започатковане в нелегкі часи для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. День захисника України має стати всенародним святом — на рівні з Різдвом, Великоднем і Днем Незалежності. В нелегкі для держави часи, українці мають згуртуватися для досягнення своєї мети. А мета у нас одна, щоб Україна була одна єдина і неподільна. свято Покрови не є Святом націоналістів, як це сказано в деяких історичних джерелах, а це свято єднання, шани героям Визволителям, які загинули під час боротьби за суверенітет Незалежної України, а також, це свято вояків, які і зараз боронять мир і спокій українського народу.

view counter
view counter
view counter

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.