Політичні репресії в Україні: Харківська Справа Олега Однороженка

ЇМ УЖЕ НЕ ДОСИТЬ ПОЛІТИКІВ І ЖУРНАЛІСТІВ: ВОНИ ВЖЕ ХАПАЮТЬ ДОКТОРІВ НАУК! ПРОШУ МАКСИМАЛЬНО ПОШИРИТИ УКРАЇНСЬКИЙ І АНГЛОМОВНИЙ ТЕКСТИ НА ЗАХИСТ ОЛЕГА ОДНОРОЖЕНКА, ПІДГОТОВЛЕНІ ЙОГО КОЛЕГАМИ:

Політичні репресії в Україні у розпалі. Спробувавши свої сили в гучних справах Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших представників політичної верхівки, влада почала переслідування політично активних громадян, які дратують її  самим фактом своєї небайдужості.

Яскравим прикладом цього є арешт Олега Однороженка, доктора історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, одного з лідерів громадської організації “Патріот України”. Історик відомий в Україні та за кордоном, автор численних досліджень став жертвою спланованого політичного переслідування. Затриманий 5 липня 2012 року, в Києві, він був звинувачений у нанесенні у 2009 році тяжких тілесних ушкоджень  громадянинові Корнєву. Та обставина, що власні свідчення Корнєва є єдиним доказом слідства, не можуть не вказувати на сфабрикованість справи. На це вказує і те, що  потерпілий не може вказати на “співучасників” групового побиття, а правоохоронні органи іх і не шукають, обмежуючись кримінальним переслідуванням О. Однороженка. Проте, таких “доказів” виявилось цілком достатньо для судді Київського районного суду м. Харкова Наталі Єфименко, яка вирішила залишити О. Однороженка під вартою. Апеляційний суд Харківської області залишив цей присуд у силі.

Суд не звернув уваги на відсутність вагомих доказів з боку обвинувачення, на позитивні характеристики, на клопотання про звільнення під заставу від Інституту української археографії та джерелознавства, восьми народних депутатів, “Просвіти” та інших представників українського суспільства. Аргументи суду чітко свідчать про політичну мотивацію судового рішення.

Аргументуючи вибір для О. Однороженка такого запобіжного заходу як утримання під вартою, суд виходив з того, що підслідний нібито переховувався від слідства, і, перебуваючи на свободі, може вплинути на розслідування і на потерпілого Корнєва.

Про абсурдність подібних аргументів може свідчити той факт, що до свого арешту О. Однороженко не отримував жодної повістки. Вони не надходили ані на адресу, за якою він був зареєстрований, ані на місце його роботи. Іншими словами, людина просто не знала про те, що у відношенні до нього розпочато слідство. Що ж стосується звинувачення щодо можливого впливу О. Однороженка на слідство, то під час засідання апеляційного суду слідчий прямо заявив, що слідство вже практично завершене і єдине, що залишилося зробити, це ще один раз допитати підслідчого. Тим не менш, така відповідь не завадила апеляційному суду підтвердити попереднє рішення про утримування О.Однороженка під вартою.

Сюрреалістичне відчуття викликав той факт, що під час судового слідства суддя Київського районного суду Харкова Н. Єфименко, здогадалася заявити про те, що О. Однороженко використовував свої наукові відрядження до Польші, для того, щоб переховуватися від слідства. Цей безпрецедентний цинізм викликав відповідь з Інституту історії Варшавського університету, де О. Oднороженко провів три місяці, як стипендіат  відомого фонду "Каса Jуzefa Mianowskiego”. За дивною логікою судді, українські вчені користуються престижними міжнародними стипендіями лише тому, що очікують, що за рік або два проти них буде розпочато кримінальну справу! Керівництво Інституту історії Варшавського університету направило офіційний лист до Харківського апеляційного суду, у якому відкинуло це безглузде звинувачення і вимагає офіційних пояснень з цього приводу. Польські колеги О. Однороженка кваліфікували це як акт суто політичного характеру.

Засідання Апеляційного суду Харківської області, єдине відкрите засідання у цій справі, нагадувало фарс. Суддя пані Шелестун навіть не могла приховати свого роздратування численними клопотаннями і висловила невдоволення тим, що адвокат О. Oднороженка так докладно спростував звинувачення  суду попередньої інстанції і вказав на численні процесуальні порушення, які, відповідно до чинного законодавства, мають спричинити скасування судових рішень. Ні матері О.Однороженка, ні представникам Інституту, в якому він працює, не було надане слово. А коли було оголошене нове рішення, то частина, у якій мали бути викладені мотиви, згідно з якими це рішення приймалось, просто не була зачитана. Хоча у цьому немає нічого дивного, бо неможливо обґрунтувати таке рішення виходячи з правових норм.

Ця справа є вочевидь сфабрикованою, бо вона не має нічого спільного з правосуддям. Влада застосовує звичайну радянську формулу, коли політичні переслідування зображуються як кримінальні справи.

Арешт О. Однороженка є сигналом для нас. Якщо беззаконня стає правилом вже на стадії попереднього розслідування, то ми можемо лише здогадуватися, на який фарс перетвориться судовий процес. Ця справа є типовим прикладом політичних репресій в Україні. Лише належним чином реагуючи на це, можна запобігти остаточному урізанню демократичних свобод і перетворенню України на нову Білорусь.

Political Repressions in Ukraine: Kharkiv Case of Oleh Odnorozhenko

Political repressions in Ukraine move into high gear. Having tried their hand in high-profile cases of Yulia Tymoshenko, Yuri Lutsenko and other representatives of political upper circles, authorities started to persecute politically active citizens who represent various views and irritate them with the very fact of their un-indifference. The arrest of Oleh Odnorozhenko, Doctor of Sciences (History), a senior official of the Mykhailo Hrushevsky Institute of Ukrainian Archaeography and Source Studies of the National Academy of Sciences of Ukraine and one of the leaders of “Patriot of Ukraine” public organization, is a spectacular example. A historian known in Ukraine and abroad, author of numerous books falls another victim to a motivated political persecution. Detained on 5 July 2012, in Kyiv, he was accused of assertedly inflicting trivial injury on a citizen named Kornev, in 2009. The fact that Kornev’s own testimony is the only proof of O. Odnorozhenko’s supposed involvement in the event indicates that the case is entirely trumped up. Besides, the injured doesn’t know other participant and law-enforcement authorities aren’t looking for them, confining themselves to criminal persecution of O. Odnorozhenko. During the court session regarding the measure of restraint, Natalia Yefimenko, a judge of the Kyivsky District Court of Kharkiv, decides, on the ground of such an accusation, to imprison O. Odnorozhenko for two month until completion of the judicial investigation. It should be noted, that both sessions have been closed-door ones. The Court of Appeal of Kharkov Region confirmed the sentence.

Neither the lack of evidentiary support in behalf of the accusation, nor the numerous petitions for bail from the Institute of Ukrainian Archaeography and Source Studies, eight People's Deputies of Ukraine, and “Prosvita” society have been taken into consideration, as well as references from the place of work. Arguments of the trial clearly indicate a political motivation of the legal proceedings.

Thus, main reasons for imposing the strictest punishment measure for the period of pre-trial investigation were that O. Odnorozhenko, assertedly, had been avoiding the investigation and, if not detained, can exert an influence on the investigation or threaten Kornev. The absurdity of avoiding investigation is most obviously illustrated by the fact that, prior to his arrest, O. Odnorozhenko never received any summons. They did not arrive neither to the place of registration, nor to the place of work. In other words, the person had no idea that there was some investigation going on in relation to him. Concerning the accusation of influencing the investigation, during the appeal court session, the investigator himself stated, in answer to the judge’s direct question as to investigative actions left to carry out, that the only thing left to do is to take O. Odnorozhenko’s testimony once again. Nevertheless, such an answer hasn’t prevented the Court of Appeal from confirming the previous decision.

A surreal feeling is stirred up by the fact that during judicial inquiry the judge of the Kyivsky District Court of Kharkiv, N. Yefimenko, ventured to say that O. Odnorozhenko used his academic trips to Poland as a way to lee from investigation. This unprecedented cynicism provoked a turbulent respond from the Institute of History at Warsaw University, where O. Odnorozhenko spent three month as a scholarship holder of a well-known foundation 'Kasa Jуzefa Mianowskiego.' According to the judge’s weird logic, international organizations award scholarships to Ukrainian scientists in anticipation that in a year or two there would be criminal suites filed against these people! Institute of History leaders and O. Odnorozhenko’s research supervisor in Warsaw sent official letters to Kharkiv Court of Appeal, dismissing this preposterous accusation and reserving their option to apply for official explanations from the State of Ukraine. Polish colleagues qualified this as a sign denoting political nature if the case.

The session of The Court of Appeal of Kharkov Region, the only one that was held as an open sitting, resembled a farce. The president judge, Mrs. Shelestun, couldn’t even conceal her irritation at the application for appeal and voiced her discontent that O. Odnorozhenko’s lawyer had in such detail rebutted accusations laid by the court of previous instance and pointed out numerous procedural infractions, which, according to the current legislation, should entail disaffirmation of court decisions, if only on the procedural grounds. Neither O. Odorozhenko’s mother, nor representatives of the institution he works at have been given the floor. And, when reading out the new decision, the statement of reasons hasn’t been announced. No surprise here: it is simply impossible to ground this application of the severest possible measure on legal arguments.

This is obviously a framed-up case, since it has nothing in common with justice. Authorities use a usual soviet formula, when political persecutions are portrayed as criminal cases.

O. Odnorozhenko’s arrest is a tell-tale incident. If lawlessness rules at the stage of pre-trial inquiry, we can only guess what a farce the trial on the merits would turn into. Here we got another typical example of political repressions in Ukraine. A proper respond should be given to prevent a definitive cut down of democratic freedoms and turning Ukraine into a new Belarus.

Гость

Ну что же Алексей, вы не один, чье великое дело было предано "соратниками". Помните как писал Лермонтов о Наполеоне? "другие ему изменили и продали шпагу свою". Но вам, по сравнению с Наполеоном, повезло. Его предали в самый ответственный момент, а вас в начале вашего пути. Теперь вы знаете кто есть кто. Творите ваше дело благое. И да хранит Вас Бог и все русские святые.

Олексій Корнєв

Ну, щодо "бандерівства", там ним і не пахне: все по "Майн Кампф" (а відмінності достатньо серйозні, повірте). А з борців з нацизмом мені все ж таки якось де Голль ближче, ніж Сталін, та й аналогій з ним у цій конкретно ситуації значно більше... 

Олексій Корнєв

 Але так чи інакше, дякую ВСІМ, хто розуміє і підтримує, - з УСІХ політичних таборів.

Окрема подяка знавцю пікантних подробиць сумської сторінки біографії "фюрера", буду радий продовжити спілкування по ел. пошті: shahanshah@ukr.net

або в соцмережах.

Ще раз дякую

Гость

Ты петлюра недобитый Корнева в свои не записывай. Он честный русский человек. Да, был бандеровцем. Ну дак и что же? Главное, что одумался и встал на путь борьбы с неонацыстами и прочей бандеровской швалью. Русский человек, если он русский, всегда поймет где правда. Рано или поздно. Помнишь, мазепинец, как писал великий русский писатель Гоголь? "Но и у последнего падлюки, каков он ни есть, и у того, братцы, есть крупица русского чувства. И проснется оно когда-нибудь, и ударится он, горемычный, об полы руками, схватит себя за голову, пороклявши громко подлую жизнь свою, готовый муками искупить позорное дело" . Коренев уже претерпел свои муки за святое дело, пролил свою кровь за народ. Потому не записывай его в бандеровские выродки. Он наш, он Русский человек. Может он этого еще и сам до конца не понимает, но это так!

Алёша, так держать! 

Гость

Вы, Алексей, пишете, что Вам ближе не Сталин а де Голль. Искренне желаю Вам стать для Украины тем, кем стал де Голль для Франции. Рада, что украинский народ в вашем лице приобретает нового национального лидера. Теперь я знаю, за кого я буду голосовать на выборах. Благослови вас Бог и все русские святые.

Славик

Что-то не ндравится мне этот Корнев. Ей-богу, не ндравится. Даже не знаю, почему. Может, своей настырностью, глупостью?  

Гость

Держись Алёша! И не думай, что ты один. И один в поле воин, если по-русски скроен. 

Гость

Когда ублюдок пинает лежащего по голове - он и есть бандит, невзирая к какому политическому лагерю принадллежит. Однако мычащие петлюры, вонющенки и прочие "полиитдоцильнюкы" считают по другому. Вот когда бьют их оппонентов - это хорошо, а когда получают оплеуху сами это плохо. Но ведь это и есть двуличие и никогда таким долбням не прийти к власти. Если что, попросим у россиян участок на Колыме о отправим всю эту мерзоту туда, где ей место.

Славик

"""Если что, попросим у россиян участок на Колыме о отправим всю эту мерзоту туда, где ей место."""

Стыдно просить у россиян. Стыдно. Можно и в Карпатах найти суровое место в районе Говерлы.

Гость

Алексей, скажите, Вам нужна поддержка? Если нацисты собирают средства для поддержки своих псевдополитзаключенных, то я не понимаю, почему честные люди не поддерживают таких людей как Коренев? Алексей, Вы пострадали от фашистов. Может Вам нужна помошь, поддержка? Члены моей семьи погибли вльвовском гетто и мне легко Вас понять.Свяжитесь со мной и мы постараемся Вас поддержать через наш культурный центр. 

Мой e-meil: zion_ua12@mail.ru

С уважением, Александр Яковлевич. 

Гость

Чимало порадувало порівняння Корнєва з Наполеоном і де Голем. Цікаво, люди, які це писали, писали щиро, чи виганялися?

Гость

Пане Олексію, який Ви ласий до пікантних подробиць з приватного життя Однороженка. У мене викладав Однороженко. Більше того, я був у нього в гуртожитку. Він давав нам, студентам, книжки зі своєї бібліотеки, створив історичний гурток. Ця я кажу для того, щоб Ви зрозуміли, що я "в темі". Я не знаю, з ким він зустрічався. Зі студентками, чи з кимось іншим. Але я знаю, що у гуртожитку він мешкав не з дружиною і дитиною, а з сестрою, двоюрідною чи троюрідною. Вона поступила в університет і поселилася у нього, бо у Однороженка, як у викладача було окреме помешкання. Отже вірно, він жив зі студенткою, але ця студентка була його родичкою, а не коханкою. А дехто спочатку думав, що вона його дружина. Тому і пішли плітки...

Гость

І чому спілкуватися ви, Корнєв, бажаєте лише зі знавцем особистого життя Олега Анатоліївича?  Вважаєте, що замало компромату нарили на Олега Анатоліївича ?

Гость

Интересная у Вас почта, г-н Коренев, shashanshah@ukr.ne. Шахиншах? Царь царей? Однако... Помните у Брюсова?

Кто превзойдет меня? Кто будет равен мне?

Деянья всех людей - как тень в безумном сне,

Мечта о подвигах, как детская забава!

Я исчерпал тебя, земная слава!

И вот стою один, величьем упоён,

Я вождь земных царей и царь - Ассаргадон.

artyukh

Гость писав:

Ты петлюра недобитый Корнева в свои не записывай. Он честный русский человек. Да, был бандеровцем. Ну дак и что же? Главное, что одумался и встал на путь борьбы с неонацыстами и прочей бандеровской швалью. Русский человек, если он русский, всегда поймет где правда. 

Ви я бачу, пане Гость регіанальний, у своєму антиоднороженківському ражі взагалі почуття реальності втратили. Ви наскільки замріялися своєю Расєєю, що готові всіх, хто проти Однороженка відразу ж в "русскіє люді" записати. Ви взагалі на сайт організації, яку очолює Корнєв дивилися? Подивіться: http://nn.kh.ua/?page_id=2

Ідеологія їхня базується на елітократії В'ячеслава Липинського. Ви  його "Листи до братів-хліборобів" читали? Чи в кого я запитую.

Тому я й сказав вище, що це їхні внутрішні розборки.  Ще з міфічних совєтських часів на вульгарному слензі кагебешників це називається  "українські буржуазні націоналісти побилися між собою". Ми скажемо адекватніше: націонал-революціонер не поділив з націонал-консерватором. Ще раз підкреслю, для расєйського нацика вони "обоє рябоє".

Між іншим, расєйському нацюччю на цьому форумі я вже рекомендував колись книгу ще одного популяризатора Липинського Кирила Галушки. Класна книга, називається: "Украинский национализм: ликбез для русских, или Кто и зачем придумал Украину". Тоді ви своєю витонченою антиукраїнською чуйкою  відразу схопили - не наш той Кирило Галушка і відразу облаяли українським націоналістом. Що ж зараз та чуйка вас так підвела? Чи то так треба?

Гость

Ты, петлюра недорезанный, можешь говорить что хочешь. Но факт есть факт, Коренев, на данный текущий момент, занимается полезной антифашистской деятельностью. Однороженко опасный бандеровский бандит. Это все знают. А о Кореневе как о бандеровце и о его подрывной деятельности нам, русским патриотам, ничего не известно. Что он сделал для вашей фашистской "самостийной" идеи? Ну что? Пару статеек написал да на мове пару речей сказал? Какой же он, в таком случае, бендеровец? Он просто украинствующий интеллигент. А вот как сознательный борец с украинским нацизмом он себя проявил. Может он, по молодости и недомыслию, и рядится в кровавые бандеровские одежды. Может быть...  Но объективно он уже на нашей строное бариккады.

artyukh

Все, здаюсь, переконав мене расєйський нацюк

Гость

Здеёшься? Сразу видно, что бандёра, русские, те не сдаются. А что касается Коренева, то остается пожелать, чтобы было побольше таких  "украинских националистов" как он. Чем больше таких как он, и чем менше таких как Однороженко, тем скорее наш  гордый стяг взовьется над Говерлой. 

Гость

Ось тому Україна і там, де вона зараз є, що українські патріоти бьються між собою на радість ворогам! Ми вже бачили як померанчеві пересварилися між собою, маючи такі величезні шанси, а тепер нові битви. Я не виправдовую подібні дії, повірте. Але хіба не можна було мирно знайти спільну мову з ідеологічно близькою організацією?  Яка ж ви надія нації, Корнєв? Чи ви насправді надія зовсім іншої  нації? Дивіться, хто вас тут підтримує…

Гость

Да не важно, кто его поддерживает, главное что поддерживают. Одна женщина уже сейчас готова голосовать за Коренева. А если прав тот человек, который писал, что для Корнева важнее не за личную обиду расчитаться, а пропиартиться, то Алексей своего по-тихоньку добивается. Ну кто бы его знал, если бы ему не набили морду, или как там было? Коренева уже даже в Сумах знают. А что говорить о Харькове. И мне кажется, что поддержка Корнева со стороны русских националистов, коммуничтов, еврейских культурных организаций объяснима. В Харькове ведь много людей, симпатизирующих русским националистам, коммунистам. В Харькове влиятельная еврейская община. И Коренев, оставаясь как бы "бендеровцем" становится, как "борец с фашизмом" и даже "жертва фашизма",  своим и для всех этих людей. А выборы-то не за горами.

Славик

"""Коренева уже даже в Сумах знают."""

Лично я не знаю. Откуда взялся этот Корнев?

"""Ты, петлюра недорезанный..."""

Попросил бы не оскорблять моего двомовного друга госп.Петлюру. Оскорбления только усиливают его авторитет среди нас, украинских украинцев.   

Гость

Да чёрт его знает, откуда он взялся... Я, лично, о нем узнал только в связи с делом Однороженка.

Гость

Почему, когда ницюкам чистя рожу - это нарушение прав человека, когда же им не дают бить других - это тоже нарушение прав человека. Вопрос - у нас окромя нацюков люди есть? Может если им все мешают вывезти этих мразей в канаду или польшу?

Август Гриезе

Свободу антифашисту Однороженко!

Он разогнал гей парад свободовцев, бывших социал-националистов, т.е. фашистов Олега Вырвиглаза.

Пусть сгинут иудобандеровцы, трусливые петлюровцы и прочие нехорошие люди.

гость

ТЫ ,В ТОМ ЧИСЛЕ?

Славик

"""Вопрос - у нас окромя нацюков люди есть?"""

Лично я горжусь тем, что в душе - украинский (не рассейский!) нацюк и свидомит. Эти слова звучат во мне сладкой музыкой.  

Олексій Корнєв

 П.М.: Прийшов нещодавно. Переглянув ці маячні закиди на рівні: "сам дурень" від добродіїв, співчуваючих у тій чи іншій формі скінобандитам та їхньому "фюреру". Відповідати на все це - себе не поважати. Тому дам ОСТАННЮ узагальнюючу відповідь усім недоброзичливцям: ви так і не зрозуміли ГОЛОВНОГО, що зрозуміли під час цієї дискусії і представники рос. руху, і представник єврейського культурного товариства...

 Прийнявши скінів-"патріотів", бандитів і терористів, у "своє" "національно-патріотичне" середовище, оголосивши їх "політв'язнями" й "революціонерами", Ви поставили знак "=" між НИМИ і СОБОЮ. Сподіватися, що ви зможете таким шляхом повести за собою БІЛЬШІСТЬ населення України й ОБ'ЄДНАТИ країну, - це навіть не тупість (з ет. міркувань не буду казати, яку назву це має). Останній раз пояснюю для особливо обдарованих. По-перше, це не "революціонери" ("патріоти" НІКОЛИ не боролися проти ЖОДНОЇ влади, якщо напади на торгуючих трусами в*єтнамців, арабських чи арабських студентів - "це революційна боротьба зі злочинною владою" , то в когось у голові навіть не дерев*яна стружка). По-друге, НІЯКИМ УКРАЇНСЬКИМ націоналізмом там навіть не пахне (ССівський символ "вовчий гак" на прапорі, німецька "расова теорія", культивування неозичництва на противагу "жидохристиянству", врешті-решт, мрії про "конфедерацію" з "білими" ("у майбутньому" скінівськими) Росією та Білоруссю).

З КИМ і про ЩО можна після цього розмовляти? Те середовище, яке я колись вважав "своїм", зараз отруєне на 80%. І цілком природньо, що частиною цих 80% ЖОДНА нормальна людина, якою мовою вона б не розмовляла і яких би героїв не шанувала, вважати себе не може.

"Патріоти" мало не кинули країну у ще більшу прірву, ніж та, у якій вона вже давно є. Тому підтримувати контакти з УСІМА небайдужими до цієї проблеми людьми з УСІХ національних і політичних груп можна і потрібно заради ОЧИЩЕННЯ країни від найгіршого, що може бути за всю її історію. І ця дискусія - яскраве підтвердження того, що абсолютно різних у культурному та ментальному відношенні людей може об*єднати боротьба проти відвертої нечисті... 

Окрема подяка Олександру Яковичу. Як Ви могли бачити, на відміну від "патріотів", я дійсно НІ В КОГО не канючу грошей, яких дійсно вистачає не на все й не завжди у цій війні на знищення проти ворога з ТАКИМИ можливостями. Тому з радістю прийму від Вас посильну допомогу, якщо Ви зможете її надати, і ближчим часом спробую з Вами зв*язатися. 

Ще раз дякую УСІМ нормальним людям за розуміння і підтримку.

Гость

Прочитал стаью и ужаснулся, До какой же низости опустолось это недоробло Иванущенкo, Это эе как нужно было исказить все на свете, назвать черное белым и еще скулить о каких то политических притеснениях?

У наших нациокв совсем крыша отъехала ради тогоб что бы выклянчить очередной грант? Иванющенко єто к тебе вопрос.

Гость

Итак, сталинисты Корнева поддержали. Великодержавные шовинисты тоже. Коренев высказал готовность сражаться с ними плечем к плечу "заради ОЧИЩЕНЯ крайни від найгіршого, що може бути за її історію".  Представители еврейской общины те даже деньгами помочь обещали, чем немало порадовали Алексея. Глядишь, скоро и "тогуючі трусами в*єтнамці" выскажутся в его поддержку.

Гость

Что-то запутано все. Непонятно почему надо защищать Однороженко. Если даже здесь написано и показано хоть немного правды, то картина неприглядная вырисовывается. А Корнев вполне вменяемым выглядит. Поясните, кто в теме.

view counter

Сейчас на форуме

Євген Кудлай
telepin

Зарегистрированных 2
Гостей 475
Администраторов 0

Статистика

Всего тем на форумах 172546
Все сообщения 272373
Всего зарегистрированных пользователей 65005
Последний зарегистрированный пользователь L.Irina

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.